czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 5 lipca 2006
  • wyświetleń: 1580

OFS na półmetku

Reklama

Wyjazd 40-osobowej grupy dzieci i młodzieży oraz opiekunów na Mazury 2 lipca zakończył pierwszą tegoroczną część działalności Obywatelskiego Forum Samorządowego. Młodzi ludzie z Czechowic-Dziedzic i okolicy przebywać będą w namiotach nad jeziorem Garbaś na Pojezierzu Suwalskim do 16 lipca.

Mimo późnego nadejścia wiosny animatorom życia społecznego z OFS udało się zorganizować wszystkie – rzec można – sztandarowe imprezy dla dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych.

Odbyły się zaplanowane wcześniej „Rajdy za złotówkę” – z Bystrej do Brennej, z Ustronia na Biały Krzyż, z Salmopola do Twardorzeczki, z Fojtuli przez Baranią do Salmopola, z Czantorii na Stożek i Kubalonkę oraz rajd po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej 1 lipca – stwierdził jeden z najaktywniejszych liderów OFS, czechowicki radny Grzegorz Lubecki. – Udały się także cztery „Przygody pod Żaglami”, które organizujemy z myślą o osobach niepełnosprawnych na Jeziorze Żywieckim – dodał Grzegorz Lubecki.

Animatorzy życia społecznego z OFS pomogli zorganizować Artystyczny Przegląd Przedszkolaków. Dzięki działaczom OFS niepełnosprawne dzieci z Czechowic-Dziedzic i Pszczyny mogły wziąć ponadto udział w specjalnie dla nich zorganizowanym turnieju kręglarskim. Pod opieką organizatorów z OFS odbył się również kros rowerowy po Górnym Lesie, rajd pieszy „Dookoła Czechowic-Dziedzic”, a także wyprawa górska z Czantorii przez Baranią Górę do Węgierskiej Górki.

Działacze Obywatelskiego Forum Samorządowego troszczą się szczególnie o pływackie nawyki młodych ludzi. Dlatego też zorganizowali w tym roku kolejny Memoriał Stanisława Dziedzica w Skoczowie oraz pomagali w wyjazdach na basen dzieciom z terenu gminy Czechowice-Dziedzice. W sumie brali udział w organizacji 18 eskapad różnych szkół do pływalni w sąsiednich miejscowościach. Wspierali również działalność XIV Drużyny Harcerskiej „Matnia” ZHP w Czechowicach-Dziedzicach, a w szczególności jej wyjazd do Bydgoszczy na harcerskie mistrzostwa Polski w pływaniu.

Wraz z końcem roku szkolnego zakończyła się Kampania „Przyroda”, którą animatorzy życia społecznego z OFS zorganizowali wspólnie z nauczycielami czechowickich placówek oświatowych. W czasie kampanii odbyło się około 30 wycieczek krajoznawczych. W każdej z nich brało udział około 40 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, a nawet przedszkoli. Podsumowanie Kampanii „Przyroda” odbędzie się na początku nowego roku szkolnego.

Organizacja aż tylu imprez nie byłaby możliwa bez udziału licznego grona animatorów z OFS, którym kieruje prezes Grzegorz Tomaszczyk. Do osób wyróżniających się w pracy na rzecz środowiska należy zaliczyć ponadto Krzysztofa Beczałę, Jacka Gruszkę, Agnieszkę Kiełbas-Mateję, Zbigniewa Klimczoka, Agatę Krywult, Stanisława Londzina, Grzegorza Lubeckiego, Adama Malarka czy Sławomira Mateję.

Działacze OFS podkreślają, że efekty ich pracy nie byłyby tak duże, gdyby nie znakomita współpraca z dyrektorami i nauczycielami czechowickich placówek oświatowych.
Jeśli mogę skorzystać z okazji, pragnę podziękować za wspólne działania wszystkim nauczycielom, z którymi współpracujemy, szczególnie Aleksandrze Borgieł i Ewie Skibie z Gimnazjum nr 2, Wioletcie Borkowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie, Annie Czylok ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie, Danucie Czylok i Małgorzacie Wątor ze Szkoły Podstawowej nr 3, Aleksandrze Gąsiorowskiej z Gimnazjum nr 3 i Barbarze Parchańskiej z Gimnazjum nr 1.

Dziękuję również wszystkim dyrektorom szkół, z którymi współpraca układa się znakomicie, a w szczególności Alicji Łach ze Szkoły Podstawowej nr 5, Danucie Łuszczak ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Alicji Mizerze z Gimnazjum nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach – stwierdził Grzegorz Lubecki.

W ciągu wakacji OFS nie zaprzestaje działalności. Przeciwnie, będzie nadal organizować „Rajdy za złotówkę” i inne imprezy wypoczynkowe i rekreacyjne. 15 lipca odbędzie się najbliższa wyprawa w Jurę Krakowsko-Częstochowską. 21 lipca rozpocznie się obóz dla dzieci i młodzieży w Starym Borku koło Kołobrzegu, a 29 lipca można się ponownie wybrać w Jurę podczas kolejnego „Rajdu za złotówkę”.

Zapisy przyjmowane są m. in. na stronie internetowej Obywatelskiego Forum Samorządowego www.ofs.czdz.pl

Jan Picheta

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.