Sport

  • 7 grudnia 2017
  • wyświetleń: 2298

Kolejny sukces Magdaleny Solich-Talandy we freedivingu

Rozgrywany w Rybniku Barbórkowy Puchar Śląska we Freedivingu zwrócił oczy kibiców na występy Magdaleny Solich-Talandy z Bestwiny, zdecydowanej faworytki tych zawodów. Mistrzyni świata oczywiście nie zawiodła pokładanych w niej nadziei i określiła swoje starty jako niezwykle udane.

Magdalena Solich
Sukces Magdaleny Solich - Talandy · fot. UG Bestwina


Wyniki mówią same za siebie. W gronie 54 uczestników podopieczna Mateusza Talandy i Ryszarda Szwajcera zaprezentowała się wyśmienicie. I tak: w konkurencji DYN dynamika w płetwie) przepłynęła pod wodą bez oddychania 225m - (wynik najlepszy wśród kobiet w tym roku - na świecie); w statycznym wstrzymaniu oddechu (STA) wytrzymała 5 min i 51 s - (nowy rekord życiowy), zaś w dynamice bez płetw (DNF) osiągnęła 163 m i to dało jej złoto!

Również w drużynie, wspólnie z Mateuszem Maliną i Michałem Dąbrowskim Magdalena Solich uplasowała się na pierwszym stopniu podium.

aka / czecho.pl

źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.