Sport

  • 15 stycznia 2018
  • wyświetleń: 10474

MRKS rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej

W miniony poniedziałek do zajęć w nowym roku powrócili piłkarze czechowickiego MRKS-u, przewodzący w stawce Ap-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej. W premierowym tygodniu - oprócz standardowych jednostek na sztucznym boisku MOSiR, podopieczni Marcina Biskupa zaliczyli trening w siłowni fitness-parku, zaś w sobotni poranek wyruszyli w beskidzkie góry, meldując się na popularnej "Magurce".

Niemal tradycyjnie w początkowej fazie zimowego okresu, nasza drużyna nad motoryką i przygotowaniem fizycznym pracować będzie w siłowni fitness-parku, pod czujnym okiem instruktorki Elżbiety Zarębskiej i właśnie od takich zajęć w poniedziałek - 8 stycznia czechowiczanie rozpoczęli tegoroczne treningi. We wtorek i czwartek MRKS przeprowadził z kolei dwie jednostki na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią, by pierwszy tydzień zwieńczyć sobotnim wypadem w beskidzkie góry, celem zdobycia marszobiegiem szczytu "Magura".

To, co na pewno buduje na progu długiego okresu przygotowawczego to znakomita frekwencja, gdyż w zajęciach na boisku udział brało aż 26 zawodników (!). Wśród nich byli już powracający do MRKS-u Łukasz Szędzielarz, Michał Adamus, oraz Michał Przemyk. Ostatni z nich co prawda do końca bieżącego sezonu został latem wypożyczony do trzecioligowego Podhala Nowy Targ, jednak w umowie jest zapis o możliwości jego skrócenia i zostanie on najpewniej zastosowany. Ponadto z zagranicy powrócił bramkarz Robert Jastrzębski, który występował już w barwach czechowiczan, skąd trafił do czwartoligowego Drzewiarza Jasienica i wyraził on także swój akces ponownego reprezentowania naszego klubu. Jest to dobra informacja - zważywszy na leczącego kontuzję Wojciecha Rogalę, trenującego obecnie indywidualnie. Bliski zakotwiczenia w ekipie lidera Ap-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej jest także niespełna 28-letni obrońca Ariel Dzionsko. Wychowanek Ruchu Radzionków przez ostatnie cztery lata był podstawowym zawodnikiem BKS-u Stali Bielsko-Biała, a więc przedstawiciela III ligi, gr.III.

Póki co jedynym zawodnikiem, którego wiosną nie zobaczymy już w zespole MRKS-u jest Mariusz Sacha, bowiem po zagranicznych wojażach i krótkim pobycie w Czechowicach-Dziedzicach, swoją formę postanowił on odbudować w występującym szczebel wyżej Drzewiarzu Jasienica.

Choć sparingowy "serial" czechowiczanie mieli pierwotnie zainaugurować dopiero 31 stycznia, to jednak już w najbliższy wtorek - 16 stycznia MRKS rozegra grę kontrolną z drużyną Podbeskidzia Bielsko-Biała /U19/, rywalizującą w Centralnej Lidze Juniorów. Testowa potyczka rozpocznie się o godzinie 17:30 na sztucznej nawierzchni boiska MOSiR.

aka / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.