Sport

  • 30 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2121

Zawodnicy UKS Orlik 2012 zagrali w turnieju w Hiddenhausen

W dniach 13-14 stycznia drużyna piłkarzy UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice brała udział w turnieju piłki halowej LVM Cups 2018 w niemieckim Hiddenhausen. W zawodach odbywających się w naszym partnerskim mieście młodzi piłkarze zdobyli wysokie, ósme miejsce.

UKS Orlik
Zawodnicy UKS Orlik 2012 zagrali w turnieju w Hiddenhausen. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Na początek turnieju nasi młodzi piłkarze rozegrali bardzo ciężki mecz otwarcia z drużyną VfL Theesen - jak się później okazało - trzecią drużyną końcowej klasyfikacji. Również pozostałe mecze w grupie okazały się bardzo ciężkie (nasza grupa okazała się bardzo ciężka - dwie drużyny z grupy zajęły 2 i 3 miejsce w całym turnieju).

W następnym etapie turnieju, w swojej grupie nasi zawodnicy wygrali dwa mecze (z JSG Hiddenhausen 1 - 3:0 i z B.S.V. Grün-Weiss Neukölln - 2:1) i zajęli drugie miejsce. Dzięki temu walczyli o piąte miejsce w turnieju, z bardzo mocną drużyną Alemannia Aachen, która nie pozostawiła im jednak złudzeń od pierwszych minut meczu, wygrywając z UKS-em 11:0.

Na zakończenie turnieju nasi piłkarze trafili na bardzo dobrą drużyną (VfL Osnabrück) i grali z nią o 7 miejsce w turnieju. Niestety, po ciężkiej walce i strzeleniu dwóch goli, ostatecznie przegrali 6:2. Dzięki wspaniałej postawie naszych zawodników, którzy dzielnie walczyli do samego końca turnieju, reprezentujący Czechowice-Dziedzice piłkarze zajęli "historyczne" ósme miejsce.

Uczestnicy turnieju: Sroka Kacper, Gluza Karol, Kluba Mateusz, Grubka Ignacy, Szymon Janeczko, Giza Leonard, Kwiczala Dawid, Kost Adam, Studnicki Mateusz, Piątek Damian, Świergoń Maciej, Stasica Gabriel.

Opiekunowie: Andrzej Michalski, Leszek Sroka.

Klasyfikacja końcowa turnieju LVM Cup 2018:1. RW Oberhausen
2. SC Verl
3. VFL Theesen
4. SC Wiedenbrück
5. Alemannia Aachen
6. RW Ahlen
7. VfL Osnabrück
8. UKS Orlik 2012 Czechowice-Dziedzice
9. SV Rödinghausen
10. DSC Arminia Bielefeld
11. B.S.V. Grün Weiß Neukölln
12. JFV Siebengebirge
13. Stützpunkt Herford
14. JSG Hiddenhausen I
15. SV Loitzer Eintracht
16. JSG Hiddenhausen II

aka / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.