Sport

  • 20 lutego 2018
  • wyświetleń: 2865

[ZDJĘCIA] Wystartowała Powiatowa Liga Żaków

W niedzielę, 18 lutego, w hali sportowej w Kaniowie zainaugurowano rozgrywki XVI edycji Powiatowej Ligi Żaków 2018 o Puchar Starosty Bielskiego. W uroczystym otwarciu uczestniczył gospodarz ziemi bestwińskiej wójt Artur Beniowski. Życzył uczestnikom przede wszystkim świetnej zabawy, mimo iż drużyny walczą o punkty i jak najlepszy wynik.

Wystartowała Powiatowa Liga Żaków - 18.02.2018 · fot. Jerzy Zużałek


Reprezentujący starostę bielskiego Jarosław Jesionka z Biura ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki przypomniał, że Powiatowa Liga Żaków rozpoczęła się 16 lat temu i uczestniczyło w niej wielu znamienitych piłkarzy występujących dzisiaj w III lidze i niższych, a najbardziej znanym jest reprezentant Polski, grający obecnie w Wiśle Kraków, Maciej Sadlok. Życzył młodym zawodnikom aby im również udało się występować w najwyższych ligowych rozgrywkach oraz w reprezentacji Polski.

Rolę gospodarza pełnił KS Bestwinka, na trybunach zasiadło wielu członków Zarządu z prezesem Tadeuszem Wróblem na czele oraz wielu rodziców gorąco dopingujących swoje pociechy. Wszystkie mecze sędziował Dawid Ozimina.

Wyniki wszystkich meczów:
KS Bestwinka - Zapora Porąbka 4:1
Drzewiarz Jasienica - Pasjonat Dankowice 1:1
GLKS Wilkowice - Zapora Porąbka 2:0
KS Bestwinka - Drzewiarz Jasienica 1:1
Pasjonat Dankowice - GLKS Wilkowice 1:0
Zapora Porąbka - Drzewiarz Jasienica 0:4
KS Bestwinka i Pasjonat Dankowice 0:2
GLKS Wilkowice - Drzewiarz Jasienica 0:1
Zapora Porąbka - Pasjonat Dankowice 1:1
KS Bestwinka - GLKS Wilkowice 2:3

W całych zawodach po 8 punktów zdobyły Pasjnonat Dankowice i Drzewiarz Jasienica, 6 punktów GLKS Wilkowice, 4 KS Bestwinka i jeden punkt Zapora Porąbka. Druga kolejka zostanie rozegrana za tydzień w Jasienicy.

Jerzy Zużałek

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.