czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 9 lutego 2003
  • wyświetleń: 935

Tychy Press Photo

Już po raz trzeci fotoreporterzy związani z Tychami pokażą zdjęcia z wydarzeń minionego roku. Wystawa inspirowana jest słynną World Press Photo. Wernisaż wystawy rozpoczął się w sobotę, 8 lutego, o godz. 18.00 w dolnym holu teatru - wstęp jest wolny. Zdjęcia będzie można oglądać do 22 lutego. Wybrane fotografie, a także zdjęcia z poprzednich edycji, można znaleźć na stronie internetowej www.fototychy.prv.pl

W teatrze wystawionych zostanie prawie 150 zdjęć, wykonanych przez dziewiętnastu autorów (osoby zajmujące się wyłącznie fotografią, jak dziennikarze piszący i fotografujący), między innymi Tomasza Jodłowskiego (Trybuna Śląska, Forum), Michała Grzybczaka (Gazeta Wyborcza), Karinę Trojok (Trybuna Śląska), Zbigniewa Marszałka (Dziennik Zachodni) i Ireneusza Kaźmierczaka.

Tematyka zdjęć jest tak różnorodna, jak zainteresowania autorów i wydarzenia, których byli świadkami. Organizatorzy nie ograniczają w żaden sposób tematyki zdjęć, byle zostały one wykonane w 2002 roku. Sporo jest ujęć pokazujących napięcia społeczne: gwałtowne protesty górników przed siedzibą NSW w Tychach, demonstracja w Warszawie czy hutnicy blokujący drogę w Łaziskach Górnych. Wojciech Szner fotografował bezdomnych, Dominik Gajda łzy szczęśliwej laureatki wyborów małej miss, Tomasz Jodłowski mecz siatkówki plażowej w Katowicach, a Marek Karch wizytę Jana Pawla II. Tradycyjnie sporo jest zdjęć wykonanych podczas imprez kulturalnych: żywiołowe tango na Śląskiej Jesieni Gitarowej, ochroniarz śpiący podczas festiwalu im. Ryśka Riedla czy zabawa w trakcie Dni Tyskich.

Patronat prasowy nad wystawą sprawują katowicka redakcja "Gazety Wyborczej" i tygodnik "Echo". Sponsorami są Dom Handlowy "Azet" w Tychach i Laboratorium Fotografii Cyfrowej Agfa Fotonet Tychy. Organizatorami są: Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Teatr Mały.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.