czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 30 marca 2018
  • 12 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2839

Uczniowie ZS Silesia przygotują warsztaty dla podopiecznych DPS

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Za nami:

Uczniowie Zespołu Szkół "Silesia" przygotowują na dzień 12 kwietnia warsztaty dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej. W planach są warsztaty artystyczne, poczęstunek i koncert Big Bandu.

Zespół Szkół Silesia


Osoby niepełnosprawne z upośledzeniem umysłowym będą miały okazję sprawdzić swoje umiejętności artystyczne, natomiast uczniowie zwiększą swoją świadomość społeczną na temat potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych.

Dom Pomocy Społecznej Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej prowadzony jest od 1951 r. najpierw jako Dom Dziecka, od 1956 r. jako Zakład Specjalny "Caritas" dla Dzieci specjalnej troski. Obecnie w DPS przebywa 65 podopiecznych w różnym wieku. Są to osoby z niedorozwojem umysłowym w stopniu: znacznym i głębokim, umiarkowanym, lekkim. Mieszkanki Domu podzielone są na 4 grupy wychowawcze, zróżnicowane wiekiem i stopniem upośledzenia. Każda grupa ma swoją salę gdzie mieszkanki przebywają w ciągu dnia spędzając czas na haftowaniu, rysowaniu, układaniu puzzli czy klocków.

aka / czecho.pl, źródło: Zespół Szkół Silesia

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj