czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 9 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 1641

Światowy Dzień Sportu. Trenujmy wspólnie i cieszmy się podwójnie!

Światowy Dzień Sportu, który obchodzony jest od 2013 roku corocznie 6 kwietnia to święto ogłoszone przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na cześć otwarcia nowożytnych Letnich Igrzysk Olimpijskich w Atenach. Sprzyja ono propagowaniu sportowego stylu życia i korzyści, które z niego płyną.

Światowy Dzień Sportu - 06.04.2018 · fot. Szkołka Butterfly


Z tej okazji działająca na terenie Czechowic-Dziedzic szkółka pływacka Butterfly postanowiła zorganizować dla swoich uczniów trening, na który wychowankowie mogli przyprowadzić osoby towarzyszące. Wspólne pływanie odbyło się w przeddzień święta, tj. 5 kwietnia na basenie "Wodnik" w Czechowicach-Dziedzicach.

Trening w parach miał za zadanie pokazać, że sport uczy cierpliwości i współpracy, nawet w tej z pozoru indywidualnej dyscyplinie, jaką jest pływanie. Wydarzenie sportowe zrzeszyło zarówno tych bardziej, jak i tych nieco mniej zaktywizowanych na co dzień. Najważniejsze tego dnia było jednak uświadomienie wielu młodym ludziom, że sport to przede wszystkim dobra zabawa, a nie tylko wyrzeczenia.

Uśmiechy na twarzach uczestników były najlepszym ukoronowaniem tego szczególnego święta. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w to wydarzenie i zaprosić do dalszego wspólnego trenowania.

Magdalena Augustyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.