czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 5 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2218

Tenis stołowy: Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie trzecia w Polsce!

Tenisiści stołowi z SP 3 Ligota wywalczyli drużynowo dwa brązowe medale w odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Rawie Mazowieckiej.

Tenis stołowy: Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie trzecia w Polsce! - 06.2018 · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Do Mistrzostw Polski zakwalifikowało się 38 zespołów szkolnych, które zostały mistrzami lub wicemistrzami swoich województw wśród dziewcząt i chłopców. Warto dodać, że tylko raz w historii zawodów, udało się tej samej szkole wejść na podium Mistrzostw Polski zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt w jednym roku!
Obie nasze drużyny pewnie wygrały 4 kolejne mecze w grupie eliminacyjnej oraz ćwierćfinały.

W półfinale nasi uczniowie musieli uznać wyższość późniejszych zwycięzców turnieju, ale szczególnie chłopcy mieli ogromną szansę na finał ulegając ostatecznie 2:3 szkole z Zielonej Góry, po dwóch godzinach zaciętego meczu.

W meczu o 3 miejsce reprezentantki naszej gminy wygrały 3:1 z SP 2 w Grodzisku Mazowieckim, a chłopcy pokonali 3:0 gospodarzy z Rawy Mazowieckiej.

Bardzo miłym akcentem był wybór na najlepszego zawodnika turnieju Michała Gawlasa z Ligoty. Michał wygrał wszystkie swoje mecze singlowe tracąc w całych mistrzostwach tylko 2 sety! Zawodnik czechowickiego MKS-u pokonał w trakcie turnieju kilku czołowych zawodników Polski.

Szkołę Podstawową nr 3 w Ligocie reprezentowali: Małgorzata Hebda i Weronika Indeka oraz Michał Gawlas i Paweł Polok.

Udział w Mistrzostwach Polski był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Czechowicach - Dziedzicach.

aka / czecho.pl, źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.