Sport

  • 16 czerwca 2018
  • wyświetleń: 3725

MKS Czechowice-Dziedzice: tu rodzą się zwycięzcy

W miniony weekend w Belgradzie zostały rozegrane Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie, na których nie zabrakło kajakarzy związanych z naszym miastem.

Tu rodzą się zwycięzcy


Na pierwszy ogień warto przypomnieć sukces zawodnika MKS-u Czechowice Dziedzice Marcina Grzybowskiego, który w konkurencji C-4 500m wraz z Wiktorem Głazunow (AZS AWF Gorzów Wielkopolski) , Arsenem Śliwińskim (WKK Warszawa) oraz Michałem Łubniewskim (Stomil Poznań) wywalczył brąz i tym samym otworzył medlalowy worek dla naszej reprezentacji.

Następny medal dorzuciły Justyna Iskrzycka oraz Paulina Paszek, które swoją przygodę z kajakarstwem rozpoczęły właśnie nad naszym stawem Kopalniok. Zawodniczki trenujące aktualnie w klubie AZS AWF Katowice zostały Mistrzyniami Europy w konkurencji K-2 1000m ustanawiając tym samym nowy rekord świata! Justyna Iskrzycka zdobyła również 5 miejsce w osadzie z Katarzyną Kołodziejczyk (KTW Kalisz) na dystansie K-2 500m.

Kolejną mieszkanką Czechowic-Dziedzic, która startowała w ten weekend w Serbii jest Magda Stanny (córka Marka i Sylwii Stanny, terenów MOSM Tychy). Reprezentująca klub Warta Poznań kanadyjkarka zajęła 8 miejsce w finale C-2 500m - wraz z Aleksandrą Jacewicz (AZS AWF Politechnika Opolska), a także 7 miejsce w C-1 5000m.

Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników.

MKS Czechowice-Dziedzice Kajaki

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.