Sport

  • 9 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 2473

Rotuz wygrywa w Pucharze Polski, kolejnym rywalem BKS Bielsko-Biała

W ubiegłą sobotę odbył się pierwszy oficjalny mecz Bronowskiej drużyny w sezonie 2018/19. Mimo sporych obaw wynikających głównie z braków kadrowych, Rotuz pokonał rywala z Hecznarowic, wygrywając bezapelacyjnie konkurs rzutów karnych w głównej mierze dzięki świetnej dyspozycji bronowskiego bramkarza.

W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 2-2, a zespół z Bronowa dwukrotnie musiał odrabiać straty. Faworytem spotkania był zespół Sokoła, gdyż od sezonu występują w Bielskiej A-Klasie, kończąc poprzednie rozgrywki w górnej połowie tabeli. Drużyna Bronowa będąca w trakcie lekkiej przebudowy, zagrała naprawdę przyzwoite spotkanie. Dzięki czemu może w dalszym ciągu przygotowywać się do debiutu w A-Klasie. O ile o poziom przygotowań sportowych drużyny z Bronowa można być spokojnym, to niestety przygotowanie klubu w kwestiach infrastruktury piłkarskiej nie wyglądają zbyt zachwycająco. Ze względu na przebudowę drogi powiatowej, klub stracił trybunę, która często zapełniała się w całości przez okolicznych kibiców. Kwestią czasu jest wejście firmy budowlanej na boisko ze względu na poszerzenie drogi, a samo boisko miało być delikatnie przesunięte. Niestety nie wiadomo kiedy to nastąpi i jak duża będzie ingerencja w "płytę stadionu". Wisienką na torcie pozostaje jak zwykle szatnia Bronowskiego klubu, która już na poziomie B-Klasy była najgorszym tego typu obiektem, a co dopiero w gronie zespołów A-Klasowych. Na szczęście projekt nowej szatni jest już na ukończeniu i chyba są duże szanse że w przyszłym roku powstanie nowy obiekt. Jednak na razie klub musi walczyć nie tylko z przeciwnikami ale również z problemami pozasportowymi...

A już 22 sierpnia o godz 17:30 w Bronowie w II rundzie Pucharu Polski Podokręgu Bielsko-Biała, Rotuz zmierzy się z BKS Stal Bielsko-Biała.

Rotuz Bronów vs Sokół Hecznarowice 2:2 (4:1 w rzutach karnych)
45' Miszczak
76' Papkoj (rzut karny)

Rzuty karne:
1:0 - Konrad Dzida (Rotuz)
1:1 - Artur Mynarski (Sokół)
2:1 - Marcin Feruga (Rotuz)
2:1 - Rafał Tlałka - bramkarz broni (Sokół)
3:1 - Krystian Cyroń (Rotuz)
3:1 - Dominik Tlałka - bramkarz broni (Sokół)
4:1 - Przybyła Bartłomiej (Rotuz)

Skład Rotuza: Przybyła, Falewski, Papkoj, Szczelina, Sosna, Wronka, Cyroń, Ciesielczyk (63' Karczyński), Dzida, Feruga, Miszczak
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj