czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 14 listopada 2006
  • wyświetleń: 5766

Nowy basen w Goczałkowicach

Reklama

Nowy basen w Goczałkowicach
fot. Tomasz Kloc / goczalkowicezdroj.pl


24 listopada do użytku zostanie oddany nowy basen w Goczałkowicach-Zdroju. Kosztowny projekt (ponad 10,5 mln złotych) od początku budził kontrowersje, ale obecnie robi wrażenie.

Nowy basen w Goczałkowicach-Zdroju to przede wszystkim 25-metrowy basen sportowy o szerokości 16m oraz głębokości od 1,3m do 1,8 m. W tym samym kompleksie znajduje się również wyposażony w przeciwprądy basen treningowy (15m x 8,5m i głębokości od 1,10m do 1,35m). Tuż obok znajduje się brodzik o głębokości 1m. Amatorzy wodnych szaleństw odkryją zapewne również zjeżdżalnię rurową i gejzer.

W basenie umieszczono dwie wanny (do solanki i z hydromasażem) o wymiarach 3,5m x 2,5m każda. Odwiedzający będą mogli również wypocząć w saunie z pokojem wypoczynkowym.

Dodatkowo basen posiada trybuny i miejsca siedzące dla 200 widzów oraz jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Ponadto na piętrze znajduje się przeszklona galeria z widokiem na basen.

Uroczyste otwarcie basenu nastąpi o godzinie 16.00. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, w tym: balet w wodzie oraz pokaz ratownictwa wodnego.

Warto nadmienić, iż w październiku rozpoczęła się również długo oczekiwana budowa krytego basenu na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

Oskar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.