czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 26 października 2018
  • wyświetleń: 2488

Pingpongowe Marzenia z PSE W Czechowicach-Dziedzicach

W Czechowicach-Dziedzicach wystartował Program Pingpongowe Marzenia z PSE, mający rozwijać talenty sportowe młodych tenisistów stołowych z Czechowic-Dziedzic i okolic, będących nadzieją na przyszłe sukcesy Polski na arenie europejskiej i światowej.

- Pingpongowe Marzenia z Polskimi Sieciami Energetycznymi to unikatowy program szkoleniowy dla uczniów szkół podstawowych, realizowany w formie zajęć pozalekcyjnych, dający niespotykane dotychczas możliwości rozwoju młodym sportowcom - mówi Jakub Otyś, koordynator projektu z ramienia Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Do wzięcia udziału w Programie wytypowanych zostało 70 klubów tenisa stołowego z całej Polski, w tym MKS Czechowice-Dziedzice. Przy wyborze kierowano się takimi kryteriami jak: sukcesy sportowe klubów, liczba posiadanych przez klub, aktywnych licencji zawodniczych oraz liczba zdobytych punktów rankingowych w klasyfikacji ogólnopolskiej.

Program realizowany będzie w latach 2018-2020 i stanowi element "Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego" realizowanego przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Zadaniem programu jest umożliwienie bezpłatnego udziału dzieciom ze szkół podstawowych w zajęciach sportowo-rekreacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem tenisa stołowego.

- Tenis stołowy jest też jednym z najbardziej popularnych i lubianych sportów w Polsce. Jest wiele powodów dla których warto rozwijać tenis stołowy w naszym kraju: jest to najlepszy sport dla mózgu wg D.G. Amen, najlepszy sport dla koordynacji ciała i umysłu wg P. Tsang, a także najlepszy sport do utrzymania zdrowia w dobrej kondycji na całe życie wg W. Wingera - pisze Jerzy Grycan, były trener reprezentacji Polski w tenisie stołowym, w "Narodowym Programie Rozwoju Tenisa Stołowego".

W ramach Projektu Pingpongowe Marzenia z PSE prowadzone jest finansowanie pracy trenerów tenisa stołowego, zakup sprzętu sportowego, podnoszenie kwalifikacji zawodowych trenerów pracujących z dziećmi, a także organizacja obozów sportowych dla najlepszych zawodników, biorących udział w programie.

Program prowadzony jest przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dzięki Partnerowi Programu, Polskim Sieciom Elektroenergetycznym S.A., operatorowi systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce.

Więcej informacji o programie znaleźć można na stronie programu.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.