Sport

 • 26 października 2018
 • wyświetleń: 6939

Udana inauguracja kolejnego sportowego roku szkolnego

W hali widowiskowo sportowej w Kozach Starosta Bielski Andrzej Płonka na zakończeniu uroczystości inaugurującej nowy sportowy rok szkolny wypowiedział oczekiwaną formułę: Sportowy rok szkolny w powiecie bielskim 2018/2019 uważam za otwarty.

Inauguracja sportowego roku szkolnego - 10.2018 · fot. Jarosław Jesionka / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Zanim jednak to nastąpiło do hali sportowej w Kozach wprowadzono poczty olimpijskie, flagę państwową, odegrano hymn państwowy i hejnał Szkolnego Związku Sportowego, odebrano ślubowanie młodych zawodników, sędziów, trenerów, a wśród zaproszonych gości byli m. in. Przewodniczący Rady Powiatu w Bielsku - Białej Jan Borowski, Członek Zarządu Powiatu Bielskiego Stanisław Pięta, wójtowie gmin: Kóz Krzysztof Fijałkowski i Wilkowic Mieczysław Rączka, z - ca wójta Jasienicy Krzysztof Wieczerzak, burmistrz Wilamowic Marian Trela, Przewodniczący Komisji Sportu Grzegorz Kotowicz i z - ca Przewodniczącego Komisji Dorota Nikiel, a także zloty medalista olimpijski Marian Kasprzyk.

Andrzej Płonka nawiązując do osiągnięć sportu szkolnego w minionym sezonie zaznaczył: - Jako Starosta Bielski ale również jako miłośnik sportu żywo interesuję się wynikami jakie osiągają na różnego szczeblach zawodach uczniowie ze szkół powiatu bielskiego.

Oto najlepsze z nich uzyskane w Zawodach Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego:

Igrzyska:
 • sztafetowe biegi przełajowe chłopców, Szk. Pods. Jaworze I miejsce
 • tenis stołowy dziewcząt, Sz. Pods. nr 3, II miejsce
 • tenis stołowy chłopców, Sz. Pods. nr 3 Ligota I miejsce
 • narciarstwo biegowe dziewczyn, Szk. Pods. nr 1 Wilkowice I miejsce
 • narciarstwo biegowe dziewcząt, Szk. Pods. nr 2 Wilkowice, III miejsce


Gimnazjada, czyli Igrzyska Młodzieży:
 • biegi narciarskie dziewcząt, Sz. Pods. nr 1 Wilkowice II miejsce
 • biegi narciarskie dziewcząt, Sz. Pods. nr 2 Wilkowice III miejsce
 • siatkówka plażowa chłopców, Sz. Pods. nr 6 Czechowice - D. II miejsce
 • piłka ręczna dziewcząt, Sz. Pods. nr 2 Bystra II miejsce


Licealiada:
 • sztafetowe biegi przełajowe chłopców, SMS Szczyrk I miejsce
 • drużynowe biegi przełajowe dziewcząt, LO Czechowice - D. II miejsce


- Szczególnie gratuluję zajęcia drugiego miejsca w finale ogólnopolskim siatkówki plażowej chłopców Szkoły Podstawowej nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach - dodał.

Dodajmy, że w klasyfikacji końcowej I miejsce w Licealiadzie zajął Zespół Szkół Technicznych i Licealnych z Czechowic - Dziedzic, w Igrzyskach Młodzieżowych SP nr 2 Bystra, a w Igrzyskach Dzieci SP nr 5 w Czechowicach - Dziedzicach.

Na terenie powiatu bielskiego funkcjonuje 27 Uczniowskich Klubów Sportowych. Czesław Pszczółka koordynator działań sportowych w powiecie bielskim zauważył: - Jako Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej nie tylko przyglądamy się z boku sportowej rywalizacji młodych ludzi, ale także współfinansujemy zajęcia i imprezy sportowe, oraz promujemy sport dzieci i młodzieży poprzez organizowanie powiatowych LIG: w narciarstwie alpejskim, piłce nożnej i siatkowej, szachach, badmintonie i lekkiej atletyce. W każdej z wymienionych lig bierze udział około stu młodych sportowców.

Miłym akcentem uroczystości było specjalne uhonorowanie młodego zawodnika Jakuba Pająka za zdobycie złotego medalu Mistrzostw Polski w biegu na 400 m, srebrnego medalu halowych Mistrzostw Polski w biegu na 300 m i brązowego medalu Mistrzostw Europy w sztafecie szwedzkiej. J. Pająk jest zawodnikiem sekcji lekkiej atletyki MKS Czechowice-Dziedzice, członkiem kadry narodowej.

Jarosław Jesionka

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.