czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 5 grudnia 2006
  • wyświetleń: 1128

W siatkówkę o tytuł mistrza miasta

Reklama

Wydaje się, iż rok szkolny zaczął się nie tak dawno, a już 3 miesiące nauki minęły. Po tym okresie „pracy” na lekcjach, zmagania o tytuł mistrza miasta rozpoczęli siatkarze i siatkarki trzech czechowickich szkół ponadgimnazjalnych.

W tym roku pierwszym gospodarzem tego turnieju, rozegrane 1 grudnia, był Zespół Szkół Technicznych i Licealnych, a gościł on drużyny męskie i żeńskie z Zespołu Liceów Ogólnokształcących oraz z Zespołu Szkół „Silesia”. Od kilku lat turnieje te rozgrywane są w systemie: gospodarz rozgrywa u siebie dwa mecze wśród chłopców i dwa wśród dziewcząt (po jednym z każdą drużyną swej kategorii z pozostałych szkół).

W pierwszym turnieju siatkarze ZSTiL okazali się bardzo gościnni, gdyż pozwolili wygrać rywalom. Jako pierwsi po przeciwnej stronie siatki stanęli reprezentanci ZLO. Po bardzo ładnej grze obu zespołów w pierwszym secie zwycięstwo (wynikiem 25:23) odnieśli podopieczni p. Włodzimierza Włodyki. Drugi set rozpoczął się również dobrze dla siatkarzy Resortówki, jednak przy stanie 10:8 kontuzji uległ Łukasz Stawowski, co osłabiło ich siłę, zaś rywale potrafili to wykorzystać. W tej partii zwycięstwo 25:19 odnieśli siatkarze ZLO. W tie-breaku dominowali już podopieczni p. Zbigniewa Trebla i ostatecznie wygrali 15:10.

Drugi mecz to potyczka tych samych szkół, lecz na parkiecie w roli głównej wystąpiły dziewczyny. Tutaj nieco inaczej potoczyły się losy zwycięstwa, gdyż w pierwszym secie siatkarki z ZLO gładko wygrały do 11 i mogłoby się wydawać, że drugi set też powinien należeć do nich. Jednakże reprezentantki szkoły, której patronem jest Stanisław Staszic, zrehabilitowały się i wygrały tego seta do 16. Decydujący set był bardzo wyrównany, ale ostatnie słowo należało do siatkarek prowadzonych przez p. Bożenę Cwetler, które zwyciężyły 16:14.

Następne dwa mecze to rywalizacja Resortówki z ZS „Silesia”. Wśród chłopców wynik był podobny, jak w meczu z LO. Pierwszego seta wygrali siatkarze ZSTiL 26:24, lecz w kolejnych swą wyższość pokazali reprezentanci z Silesii. Drugi set mimo złego początku był kontrolowany przez podopiecznych p. Mariusza Maławego (który był również opiekunem siatkarek tej szkoły) i zakończył się ich zwycięstwem do 21, a w tie-breaku wygrali do 10.

Ostatni, czwarty mecz, był jedynym, który zakończył się w dwóch setach. Tym razem podopieczne p. Krzysztofa Szczypki w pierwszym secie łatwo wygrały z rywalkami do 15, a w drugiej partii mimo słabego początku (przegrywały 0:6) zwyciężyły nad rówieśniczkami z Kopalni 25:20.

Kolejny turniej rozegrany zostanie za tydzień w ZS „Silesia”, a po nowym roku gospodarzem tegoż turnieju będzie Zespół Liceów.

Grześ

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.