czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 15 grudnia 2006
  • wyświetleń: 1089

Po trzech kolejkach ALSM

Reklama

Za nami już 3 kolejki II rundy Amatorskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn, w tym roku została jeszcze jedna, która zostanie rozegrana w piątek 15 grudnia.

I kolejka została rozłożona na dwa terminy z powodu żałoby narodowej. Pierwsze dwa mecze tej kolejki rozegrane zostały 30 listopada, a zmierzyły się wtedy drużyny ze słabszej grupy: Gimnazjum 2 z Sokołem oraz OFS Volley Master’s z ZSTiL 2.

Miłą niespodziankę na początku tej rundy sprawiła reprezentacja Gimnazjum, która po 3-setowym boju wygrała 2:1 z rozkojarzoną w tym dniu drużyną Sokoła. Pomimo, że Sokół wygrał bardzo wysoko pierwszego seta, bo aż 25:12, to w następnym zdobył nie wiele więcej punktów niż rywale w poprzednim – przegrał 16:25. Tie-break był wyrównany, lecz z przewagą gimnazjalistów, którzy zwyciężyli 15:13.

Drugi mecz niespodziewanie również zakończył się wynikiem 2:1 tym razem drużyna OFS Volley Master’s mimo łatwego zwycięstwa w pierwszym secie do 18, drugiego przegrała do 23, co w przypadku reprezentacji ZSTiL było, można powiedzieć, małym sukcesem. Decydujący set był jednak przypieczętowaniem sukcesu drużyny OFS, w którym siatkarze Volley’a łatwo wygrali do 6.

Gimnazjum 2 – Sokół 2:1 (-12, 16, 13)
OFS Volley Master's – ZSTiL 2 2:1 (18, -23, 6)


Druga część tej kolejki została rozegrana tydzień później – 7 grudnia. Tym razem na parkiecie pojawiły się drużyny z grupy silniejszej (LO – Środek oraz Starsi’ - TOP 1).

Pierwszy z tych meczy miał niesamowity przebieg. Reprezentacja LO w pierwszym secie cały czas prowadziła, lecz ostatecznie, przegrała do 23, co zaskoczyło nawet samych rywali. Druga partia, już była pewnie prowadzona przez drużynę z Ogólniaka, co zaowocowało wysokim zwycięstwem do 17. W trzecim secie ważną rolę odegrało doświadczenie i umiejętność wyciągania wniosków. Z teoretycznie przegranego meczu drużyna Środka potrafiła przechylić szalę na swoją korzyść i wygrała w tym secie 15:7, a całe spotkanie 2:1

W ostatnim meczu tej kolejki zmierzyli się ze sobą, podawani przez wielu kibiców, dwaj pretendenci do tytułu mistrza, jednak mecz pokazał, że TOP 1 musi się jeszcze wiele nauczyć od bardziej doświadczonych siatkarzy, jakimi są siatkarze „Starszych”. Ten mecz nadzwyczaj łatwo zakończył się zwycięstwem drużyny Stars’i w dwóch setach do 17 i 21.

LO – Środek 1:2 (-23, 17, -7)
Stars’i – TOP 1 2:0 (17, 21)


W drugiej kolejce już nie było niespodzianek, a swoje mecze wygrywali faworyci spotkań.

Pierwszy mecz tego dnia rozegrali zawodnicy OFS Volley Master’s podejmując drużynę Gimnazjum 2. Mimo dobrej postawy gimnazjalistów i dość poprawnej gry team OFS’a łatwo wygrał w dwóch setach do 19 i do 17.

W drugim spotkaniu reprezentacja ZSTiL 2 zmierzyła się z ekipą Sokoła. Tym razem Sokół wyszedł skupiony na parkiet i od początku kontrolował przebieg wydarzeń. Ostatecznie wygrał z ZSTiL 2 2:0 w setach 25:19 i 25:22

Trzecią potyczkę stoczyli ze sobą zawodnicy TOP 1 i LO. Był to mecz, w którym w każdej drużynie grało po kilku absolwentów – kolegów z Gimnazjum nr 2. W tym meczu swą wyższość ukazali jednak w łatwy sposób reprezentanci TOP 1 wygrywając 2:0 do 16 i do 20.

Ostatni mecz pomiędzy Środkiem a Zachodzącymi Gwiazdami był bardzo emocjonujący i stał na bardzo wysokim poziomie, o czym również może mówić sam wynik. Pomimo, że spotkanie skończyło się po dwóch setach, to na pewno było warto oglądać. Zawodnicy Gwiazd postawili rywalom bardzo wysoką poprzeczkę, lecz brakowało wykończenia – tej przysłowiowej kropki nad „i”. Środek wygrał pierwszą partię do 23, a w drugiej grał nieco dłużej i ostatecznie zwyciężył do 29.

OFS Volley Master's – Gimnazjum 2 2:0 (19, 17)
ZSTiL 2 – Sokół 0:2 (-19, -22)
LO – TOP 1 0:2 (-16, -20)
Środek – Zach. Gwiazdy 2:0 (23, 29)


Trzecią kolejkę, rozegraną 8 grudnia, otworzył mecz ZSTiL 2 z Gimnazjum 2. W tym spotkaniu widać było, że droga do kariery każdego z zawodników grających jeszcze daleka, choć z meczu na mecz grają coraz lepiej. Młodzi gimnazjaliści pokazali jednak starszym kolegom z Resortówki, że bez dobrego zgrania nie ma grania, co odbiło się na końcowym wyniku. Gimnazjum 2 wygrało 2:1 (do 19 i do 13) mimo, że pierwszego seta wygrali zawodnicy ZSTiL 2 25:21

Nieco wyższy poziom zaprezentowali siatkarze rozgrywający drugi mecz, w którym Team Makowskiego podejmował ekipę OFS. Chociaż wynik pierwszego seta był bardzo wysoki (Makowski Team wygrał do 11), to jednak emocji w kolejnych nie brakowało. W drugim secie nastąpiło przebudzenie się drużyny OFS Volley Master’s, co zaowocowało ich sukcesem w tej odsłonie wygrywając do 19. Również w trzecim secie zagrali bardzo dobrze, jednak doświadczenie rywali pozbawiło szans na końcowy sukces. Ten set zakończył się zwycięstwem drużyny Makowski Team 20:18

Ostatni pojedynek w tym dniu stoczyli Stars’i z LO. Tym razem nie było tak ciężko „Starszym” jak w I rundzie i choć zawodnicy z Liceum nie oddawali łatwo skóry, to jednak w końcówkach setów przewaga należała do bardziej doświadczonych siatkarzy. Drużyna Stars’i wygrała w dwóch setach 25:22 i 25:16.

ZSTiL 2 – Gimnazjum 2 1:2 (21, -19, -13)
Makowski Team – OFS Volley Master's 2:1 (11, -19, 18)
Stars'i - LO 2:0 (22, 16)


W dniu 15 grudnia zostaną rozegrane następujące spotkania:

17.20 Gimnazjum 2 – Makowski Team
18.20 Sokół – OFS Volley Master's
19.20 TOP 1 – Zach. Gwiazdy
20.20 Środek – Stars’i


Grześ

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.