czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 20 grudnia 2018
  • wyświetleń: 1419

Finał Powiatowej Ligi Szachowe już za nami

Za nami finał Powiatowej Ligi Szachowej. Niemal stu młodych uczestników rywalizowało ze sobą w czterech edycjach (Porąbka, Kozy, Zabrzeg i Bielsko - Biała), spędzając przy szachownicy każdy uczestnik prawie dwadzieścia godzin.

Reklama

- To optymistyczne, że dzieci i młodzież z powiatu bielskiego wybiera taką formę spędzania wolnego czasu, relaksu. Cieszy nas że w szkołach podstawowych uczy się gry w tą wymagającą ale i rozwijającą intelektualnie grę. My jako organizatorzy umożliwiamy tylko swoistą rywalizacje na poziomie powiatu. Młodzi gracze w naszej Lidze mogą konfrontować swoje umiejętności z rówieśnikami z innych szkół. Na dzień dzisiejszy mocne ośrodki szachowe to m. in. Zabrzeg czy Kozy - mówi Czesław Pszczółka specjalista ds. sportu w Starostwie Powiatowym w Bielsku - Białej.

Zwycięzcami Powiatowej Ligi w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:
  • Szkoły Podstawowe Dziewczęta klasa 1-3: Gabriela Matusiak
  • Szkoły Podstawowe Chłopcy klasa 1-3: Jan Cebula
  • Szkoły Podstawowe Dziewczęta klasa 4-6: Dagmara Baran
  • Szkoły Podstawowe Chłopcy klasa 4-6: Tomasz Makuch
  • Szkoły Podstawowe Dziewczęta klasa 7-8: Aleksandra Kulka
  • Szkoły Podstawowe Chłopcy klasa 7-8: Maciej Honkisz


Oddajmy głos sędziemu głównemu zawodów Michałowi Paździorze - aby wyłonić zwycięzcę w finałowych zmaganiach zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy po 3 zawodników. Turniej został przeprowadzony systemem kołowym, tempem 3min + 2 s na każde posunięcie.

W celu wyłonienia najlepszego zawodnika został rozegrany mecz zwycięzców poszczególnych grup. Zawodnicy grali jedną partię tempem 3min + 2s. W przypadku remisu w pierwszej partii, została rozegrana druga partia odwrotnymi kolorami.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Dagmara Baran z Zabrzega przed zawodnikami z Kóz Makuchem Tomaszem i Kolbe Marcinem.

Finałowi rozgrywek przyglądał się starosta bielski Andrzej Płonka, który życzył młodym adeptom szachów, aby konsekwentnie podnosili swoje umiejętności szachowe, które uczą logiki, myślenia perspektywicznego, co w przyszłości zaprocentuje zarówno w nauce jak i dalszym ich życiu.

Patronat medialny nad Ligą Szachową objął tygodnik Kronika Beskidzka, której prezes wydawnictwa Mirosław Galczak wręczył nagrodę najmłodszemu uczestnikowi turnieju.

Jarosław Jesionka

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.