Sport

  • 8 stycznia 2007
  • wyświetleń: 1251

Pierwsze spotkania po świętach

Dzień 1 stycznia, rozpoczynający Nowy, 2007 Rok, już dawno za nami, więc wracamy do codzienności. Nie tylko osoby uczące się czy pracujące obchodzące święta Bożego Narodzenia czy bawiące się na przełomie roku na zabawie Sylwestrowej, ale również sportowcy kontynuują swoje „nowe” życie. Po świątecznej przerwie na parkiet wrócili siatkarze Amatorskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn, a kobiety zainaugurowały rozgrywki II edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet.

Prawie przy pełnych trybunach pierwsze spotkanie w tym roku, a jednocześnie rozpoczynające zmagania kobiet rozegrały 5 stycznia drużyny wywodzące się z Gimnazjum nr 1. Lepsze w meczu okazały się 3-cio klasistki, występujące w rozgrywkach pod nazwą „Dziewczynki z Jedynki”, które wygrały ze swoimi młodszymi koleżankami 2:0. W pierwszym secie wyszły na prowadzenie 6:1 i tę przewagę utrzymywały prawie do końca, bo aż do wyniku 23:15. Dopiero wtedy skuteczna zagrywka gimnazjalistek doprowadziła do wyniku 23:22 i bardzo emocjonującej końcówki, którą ostatecznie jednak wygrały starsze koleżanki 25:23. W drugiej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 12:9. Później dobra zagrywka i kilka udanych ataków „Dziewczynek z „1”” pozwoliło im spokojnie wygrać seta do 16.

Dziewczynki z „1” – Gimnazjum 1 2:0 (23, 16)

Kolejne mecze tego dnia to już pojedynek drużyn męskich. Pierwszymi przedstawicielami ALSM na boisku w tym roku były drużyny TOP 1 i Środek.
Nie było to tak łatwe zwycięstwo zespołu TOP 1 jak mógłby to sugerować wynik. Drużyna Środka zagrała bardzo dobrze w polu broniąc skutecznie wiele silnych ataków przeciwnika. Zdecydowanie słabszy atak Środka umożliwił rywalom zwycięstwo w tym meczu 2:0

TOP 1 – Środek 2:0 (19, 20)

Następny mecz rozegrał Makowski Team z Sokołem. Dla Sokoła był to mecz o wszystko, bo tylko zwycięstwo dawało im realne szanse na awans do play-off. Dzięki temu w całym meczu zespół był bardzo skoncentrowany i kilkoma zagraniami napędził rywalom trochę strachu. W pierwszym secie Sokół prowadził nawet 17:14, ale końcówka należała wyraźnie do Makowskiego, który wygrał tę partię do 20. Drugi set był jeszcze bardziej wyrównany, a prowadzenie zmieniało się non-stop. Więcej zimnej krwi, a chyba i sił w końcówce zachował zespół Makowskiego, który ostatecznie wygrał seta do 24 i cały mecz 2:0, eliminując tym samym drużynę Sokoła z dalszych rozgrywek. Najbardziej z tego wyniku ucieszyli się reprezentanci Gimnazjum 2, którzy dzięki temu już na pewno awansowali do fazy play-off.

Makowski Team – Sokół 2:0 (20, 24)

Ostatni bój na parkiecie stoczyły – mówiąc półżartem – reprezentanci gwiazd. Po jednej stronie siatki stanęła drużyna Zachodzące Gwiazdy, a po drugiej drużyna Stars’i. Był to kolejny bardzo dobry, zacięty i wyrównany mecz tegorocznej ligi. Drużyna Zachodzących Gwiazd, która po porażce Środka z TOP 1 zachowała szansę na zajęcie 3 miejsca w grupie, przystąpiła do meczu w skupieniu. W pierwszym secie cały czas prowadziła kilkoma punktami aż do stanu 20:17 i 22:21, by w końcówce oddać 4 punkty z rzędu i przegrać do 22. Porażka w tym secie ostudziła trochę ich zapał, zawodnicy zaczęli sobie wytykać błędy co w konsekwencji przyniosło Stars’om pewne zwycięstwo do 19.

Zachodzące Gwiazdy – Stars’i 0:2 (-22, -19)


Terminarz fazy Playoff:

19 stycznia
17.20
I Stars’i – Gimnazjum 2

18.20
II TOP 1 – OFS Volley Master’s

19.20
III Środek – Makowski Team

20.20
IV Zachodzące Gwiazdy – LO

26 stycznia
19.20
A Zwycięzca II – Zwycięzca III

20.20
B Zwycięzca I – Zwycięzca IV

02 lutego
19.20
B Zwycięzca IV – Zwycięzca I

20.20
A Zwycięzca III – Zwycięzca II

9 lutego
17.20
Jeżeli nie zaistnieje potrzeba rozegrania trzeciego meczu półfinałowego 9 lutego, to tego dnia odbędą się: mecz finałowy oraz spotkanie o trzecie miejsce.

02 marca
17.20
Jeżeli zaistnieje potrzeba rozegrania trzeciego meczu półfinałowego 9 lutego, to mecz finałowy oraz o trzecie miejsce odbędą się 2 marca.


Grześ

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.