czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 14 stycznia 2007
  • wyświetleń: 999

O tytuł mistrza miasta w siatkówce

Reklama

Zakończyły się rozgrywki szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej o tytuł mistrza miasta. W ostatnim turnieju, rozgrywanym w Zespole Liceów Ogólnokształcących reprezentacja dziewcząt tej szkoły wykorzystała atut własnego boiska I wygrała oba swoje mecze.

W pierwszym podejmowała koleżanki z ZS „Silesia”. Pierwsza partia wyrównana do stanu 17:17, kolejne 3 punkty zdobyły reprezentantki ZSS, ale ostatecznie to dziewczyny z ZLO wygrały 25:20. Drugi set to pewna zagrywka I gra w polu licealistek, które wygrywając seta do 5! ukazały poziom obu reprezentacji w tych rozgrywkach.

Drugie spotkanie dziewczyn ZLO było bardziej wyrównane, choć I w nim pokazały swą wyższość. Naprzeciw siebie miały reprezentantki Zespołu Szkół Technicznych I Licealnych. W pierwszym secie dziewczyny z ogólniaka łatwo pokonały rywalki do 14. W drugiej partii do prowadzenia 7:0 rozpoczęły dziewczyny z resortówki, ale szybko przewagę roztrwoniły, a do stanu10:9 walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce seta ZLO odskoczyło na dwupunktowe prowadzenie 24:22, lecz kolejne 3 punkty zdobyły siatkarki ZSTiL, które ostatecznie Po emocjonującej rozgrywce wygrały 27:25. Tie-break to spokojna gra licealistek, które wyszły na prowadzenie 6:0 I nie oddając go do końca wygrały 15:8

Wśród chłopców gospodarze zwyciężyli tylko w jednym, pierwszym spotkaniu, w którym podejmowali siatkarzy z „Silesii”. Pierwszy set to łatwe choć niewysokie zwycięstwo reprezentacji ZLO 25:21. W drugiej partii do stanu 17:15 więcej z gry mieli I pewniej grali siatkarze z ZSS, lecz później nastała wojna nerwów: remis 17:17, na prowadzenie 20:17 wyszli siatkarze z ogólniaka, kolejne 4 punkty zdobyli reprezentanci ZS „Silesia”, ale ostatecznie to licealiści wygrali 25:22

W drugim meczu rywalem byli chłopcy z resortówki. Po pierwszym secie, łatwo wygranym przez reprezentację ZLO do 17 nikt nie przypuszczał, że kolejne mogą być tak wyrównane, ale I nerwowe. Druga partia to przemienne prowadzenie I punkty zdobywane małymi seriami. Ostatnie słowo należało jednak do drużyny ZSTiL, która zwyciężyła do 20. Decydujący set rozpoczął się do pewnego prowadzenia chłopców z ogólniaka, które utrzymali do stanu 13:11. W tym momencie nastąpiło małe załamanie formy I w szeregi ZLO wkradło się zdenerwowanie co „zaowocowało” błędami na siatce, a skrzętnie wykorzystanymi przez rywali kończąc tie-breaka zwycięstwem 18:16.

Reprezentacja ZSTiL wygrała swój ostatni mecz 2:1, lecz jedno zwycięstwo to za mało, aby awansować do finału powiatu, w którym znaleźli się chłopcy z ZLO oraz ZS „Silesia”. Wśród dziewczyn awans do finału wywalczyły reprezentantki ZLO I ZSTiL.

Wyniki ostatniego turnieju:

CHŁOPCY:

ZLO – ZS „Silesia” 2:0 (21, 22)
ZLO – ZSTiL 1:2 (17, -20, -16)

DZIEWCZYNY:

ZLO – ZS „Silesia” 2:0 (20, 5)
ZLO – ZSTiL 2:1 (14, -25, 8)

Grześ

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.