czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 5 marca 2019
  • wyświetleń: 2448

Aż 5 medali Mistrzostw Śląska dla SCT Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj

Znakomity występ i garść medali na Mistrzostwach Śląska U-14 w Bytomiu dla zawodników Śląskiego Centrum Tenisa w Pszczynie.

Reklama

Aż 5 medali Mistrzostw Śląska dla SCT Pszczyna


Zawodnicy SCT Pszczyna to "świeżo upieczeni": mistrzowie, wicemistrzowie oraz brązowi medaliści rozgrywanych w ostatni weekend w Bytomiu oficjalnych Mistrzostw Śląska w tenisie ziemnym w kategorii U14. Młodziutki w wielkim tenisowym świecie klub z Pszczyny, zgarnął aż 5 medali na najważniejszym dla regionu turnieju tenisowym w kategorii U14.

Jak zawsze nie zawiedli bracia Antek i Franek Pękała, każdy z nich zdobył po 2 medale mistrzostw.
Antoni został Mistrzem Śląska w grze podwójnej oraz zajął trzecie miejsce w rywalizacji singlowej.
Franek Pękała został podwójnym Wicemistrzem Śląska, zdobył srebrny medal zarówno w turnieju gry pojedynczej oraz w rywalizacji deblowej. Partnerem deblowym Antka był jego "kolega po fachu" Jasiu Wieczorek, zaś Franek występował w deblu z kolegą Mikołajem Mazurem.

Zosia Strzyżewska została Mistrzynią Śląska w grze podwójnej, ponadto dotarła do ¼ finału w singlu.
Złoty medal w deblu wywalczyła Zosia w parze z Agatą Będkowską.

Oprócz wymienionych medalistów, w tej prestiżowej imprezie wystartowali pozostali zawodnicy naszego klubu: Bartosz Miszczak osiągając drugą rundę w singlu oraz Zofia Dobija, Dominika Piech i Adam Ingram, którzy zakończyli rywalizację na pierwszej rundzie turnieju.

Jesteśmy niezwykle dumni z naszych uzdolnionych zawodników. Wielkie gratulacje dla każdego z nich. Gratulacje dla kadry trenerskiej SCT Pszczyna: Piotr Słotwiński, Tomasz Bałuch, Andrzej Mazur, Mateusz Piotrowski, Michał Nowicki, Sławosz Pękała, Szymon Wieczorek, Arkadiusz Frączyk, Grzegorz Galus, Łukasz Ryłko.Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SCT, Śląskie Centrum Tenisa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj