Sport

  • 17 stycznia 2007
  • wyświetleń: 1337

ALSM po drugiej rundzie rozgrywek

Zakończyła się II runda Amatorskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Do kolejnej fazy awansowały drużyny z grupy A – Stars’i, TOP 1, Środek, Zachodzące Gwiazdy, LO – oraz 3 najlepsze zespoły z grupy B – Makowski Team, OFS Volley Master’s, Gimnazjum 2. Ostatnie dwa spotkania tej rundy niczego nie zmieniły.

W pierwszym spotkaniu ALSM zespół ZSTiL 2 Po raz ostatni wystąpił na parkiecie w tej edycji I zmierzył się z drużyną Makowski Team. Było kilka ciekawych zagrań, lecz szkolna drużyna musiała kolejny raz uznać wyższość rywali. Pierwszego seta przegrała do 17, a w drugim zdobyła 15 punktów

Makowski Team – ZSTiL 2 2:0 (17, 15)

Kończącym zmagania II rundy ALSM był mecz Zachodzących Gwiazd z drużyną LO. W pierwszej partii zespół z ogólniaka Po dobrej grze łatwo wygrał do 12. W kolejnych setach zniżyło się poziomem do słabo grających w tym dniu Gwiazd I w drugiej odsłonie przegrał do 22, a w tie-breaku do 10. Być może przyczyną tak słabego meczu był fakt, że obie drużyny wiedziały, iż w I rundzie play-off zmierzą się ze sobą I kryły swą moc, aby zaskoczyć przeciwnika w kolejnym meczu?

Zachodzące Gwiazdy – LO 2:1 (-12, 22, 10)

Tego dnia na parkiecie wystąpiły także kobiety rozgrywając kolejne dwa spotkania w II edycji ALSK. Jako pierwsze zmierzyły się drużyny Łumen Tim I LO, które mimo (tylko) 2‑setowego boju stworzyły piękne widowisko. Zespół Łumen Tim w stosunku do poprzedniego sezonu wystąpił w nieco zmienionym, ale I osłabionym składzie, a jednak w obu setach walka była o każdy punkt bardzo zacięta, dużo piłek bronionych w polu. Koniec pierwszego seta należał do LO, które prowadząc 24:20 wygrały 29:27. Początek drugiego seta był również wyrównany. Dopiero do wyniku 12:10 na prowadzenie, wyszły licealistki, które wygrały ostatecznie 25:20.

Łumen Tim – LO 0:2 (-27, -20)

W drugim meczu kobiet swoje umiejętności porównały siatkarki ZSTiL I Dream Team. Tym razem to już nie był, tak ciekawy mecz jak poprzedni. W zespole Dream Team wielkich zmian kadrowych nie było, ale za to poziomem gry mogły zadowolić swoich kibiców. Drużyna z ZSTiL zagrała słabo, głównie w polu zagrywki, co miało znaczne odzwierciedlenie na końcowy wynik. W pierwszym secie zawodniczki z resortówki były chyba nieco spięte przed pierwszym meczem tej edycji ligi I przegrały do 10. W drugim się rozluźniły co pozwoliło zdobyć 8 punktów więcej.

ZSTiL – Dream Team 0:2 (-10, -18)

19 stycznia zostaną rozegrane mecze I rundy PLAY-OFF Amatorskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Zagrają w tym dniu:

17.20 I Stars’i – Gimnazjum 2
18.20 II TOP 1 – OFS Volley Master’s
19.20 III Środek – Makowski Team
20.20 IV Zachodzące Gwiazdy – LO

Grześ

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.