czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 22 stycznia 2007
  • wyświetleń: 1452

Poznaliśmy półfinalistów ALSM

Reklama

Poznaliśmy już pary półfinałowe Amatorskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn oraz ostateczną kolejność drużyn na miejscach 5-10. W miniony piątek została rozegrana I runda play-off, w której przegrane zespoły wystąpiły po raz ostatni na parkiecie podczas tej edycji.

W pierwszym spotkaniu, faworyci ligi, dobrze grający zespół „Stars’i” pokonał po bardzo ładnym meczu najmłodszych uczestników – reprezentację Gimnazjum2 – 2:0. Wiele ładnych wymian i dużo bronionych piłek w polu zaowocowało ładnym widowiskiem, które jednak trwało niezbyt długo. Pierwszego seta gimnazjaliści przegrali do 13, w drugim zdobyli 3 punkty więcej. Drużyna z Gimnazjum2 zajęła ostatecznie 8 miejsce wyprzedzając zespoły, które zakończyły zmagania po drugiej rundzie, czyli Sokół i ZSTiL 2

Stars’i – Gimnazjum 2 2:0 (13, 16)

Kolejny pojedynek stoczyły zespoły TOP 1 i OFS Volley Master’s. Tym razem spotkanie było bardziej wyrównane, a TOP 1 swoje zwycięstwo może zawdzięczać głównie dzięki błędom rywali, którzy w końcówkach setów popełniali ich zbyt wiele. Wydawać by się mogło, że w pierwszym secie zawodnicy OFS stali na straconej pozycji gdyż przegrywali nawet 9:3 i 18:13. Jednak 4 punkty z rzędu dodały im wiary w zwycięstwo, lecz drużyna TOP1 ocknęła się po tej chwili rozkojarzenia i wygrała do 20. W drugiej partii wynik wyrównany był do stanu 13:13, by później siatkarze TOP 1 zdobyli dwupunktową przewagę, którą powiększyli ostatecznie do 4 punktów wygrywając do 21 i pozostając w grze „dali” rywalom 7 miejsce w tej edycji ligi

TOP 1 – OFS Volley Master’s 2:0 (20, 21)

Następny mecz był również bardzo ciekawy, a emocji nie brakowało do samego końca. Na parkiecie swoje siły zmierzyły zespoły Środek i Makowski Team. Tutaj walka o każdy punkt była zacięta i długa. W pierwszym secie od wyniku 6:4 na kilkupunktowym prowadzeniu była drużyna Makowskiego, która na końcu partii prowadziła nawet 22:17, lecz kolejne punkty zdobywali rywale, którzy mieli nawet dwie piłki setowe, ale przegrali 25:27. Drugi set był bardziej wyrównany do stanu 7:6 dla Środka, który następnie zdobył 5 punktów z rzędu i prowadzenie utrzymał do końca wygrywając 25:22. W tie-breaku również lepszym zespołem okazał się Środek wygrywając 16:14, choć zespołowi Makowskiego do sukcesu brakowało naprawdę niewiele. W klasyfikacji końcowej siatkarze Makowski Team zajęli 6 pozycję.

Środek – Makowski Team 2:1 (-25, 22,14)

Ostatnią parę ćwierćfinałową tworzyły Zachodzące Gwiazdy i LO. Dla licealistów ten mecz miał charakter rewanżu za przegraną w ostatnim meczu fazy grupowej. I owszem – zagrali lepiej niż tydzień wcześniej, ale drużyna Zachodzących Gwiazd również się poprawiła, co dało nam ciekawsze (niż poprzednie) widowisko. W pierwszym secie dominowały Gwiazdy prowadzące 2-3 punktami i choć w końcówce LO wyrównało (21:21) to jednak nie potrafiło wygrać i uległo 23:25. Drugą partię od wysokiego prowadzenia 7:2 rozpoczęli siatkarze ogólniaka. Pewnie grając w polu i odrzucając rywala od siatki dobrą zagrywką, zwyciężyli w niej 25:20. W decydującym secie najpierw na prowadzenie 6:0 wyszły Zachodzące Gwiazdy i teoretycznie mieli już wygraną w kieszeni, lecz później role się odwróciły i to LO prowadziło 11:10 i 12:11. Ostatecznie jednak set zakończył się zwycięstwem Zachodzących Gwiazd 15:12 i to oni jako ostatni zespół awansowali do półfinału. Licealiści zaś muszą zadowolić się 5 miejscem.

Zachodzące Gwiazdy – LO 2:1 (23, -20, 12)

26 stycznia, w pierwszym dniu półfinałów, zagrają:
19.20 A TOP 1 – Środek
20.20 B Stars’i – Zachodzące Gwiazdy

Tydzień później – 2 lutego zagrają:
19.20 B Zachodzące Gwiazdy – Stars’i
20.20 A Środek – TOP 1

W przypadku zaistnienia potrzeby rozegrania trzeciego meczu półfinałowego pierwsze dwa mecze rozegrają kobiety następnie odbędą się ewentualne półfinały (w kolejności A, B). Jeśli takiej potrzeby nie będzie – rozegrany zostanie tylko mecz o 3 miejsce i FINAŁ.

Grześ

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.