czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA

Sport

  • 20 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3895

Stadion lekkoatletyczny w Zabrzegu tętni życiem

Od uroczystego otwarcia nowego obiektu lekkoatletycznego w Zabrzegu, które miało miejsce w październiku ubiegłego roku, minęło zaledwie sześć miesięcy, a już można śmiało powiedzieć, że Gmina Czechowice-Dziedzice dokonała świetnego wyboru inwestując w rozwój infrastruktury sportowej dla mieszkańców czynnie uprawiających lekką atletykę.

Stadion lekkoatletyczny w Zabrzegu - 04.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Wiosenna aura sprawiła, że na stadionie pojawiły się grupy trenujących zawodników oraz indywidualni biegacze. Na obiekcie trenują wyczynowo oraz rekreacyjnie ludzie w każdym wieku.

Pierwszą grupę stanowią zawodnicy sekcji lekkoatletycznej Miejskiego Klubu Sportowego Czechowice-Dziedzice, którzy przygotowują się do sezonu letniego, kiedy to zaplanowane mają zawody rangi Mistrzostw Polski oraz Europy. Kolejna grupa to dzieci z klas 4-6, dla których odbywają się zajęcia ogólnorozwojowe w ramach ogólnopolskiego programu "Lekkoatletyka dla każdego" - 2 grupy po 20 osób, do których nasza gmina przystąpiła już kilka lat temu i kontynuuje tę formę aktywizacji najmłodszych. Nową formą zajęć są treningi dla osób powyżej 16-go roku życia, które chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Nauki, m.in. techniki biegu, można doświadczyć w grupie założonej w ubiegłym roku w ramach inicjatywy "BiegamBoLubię". Oferta jest bogata, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Poza grupami zorganizowanymi, coraz więcej osób również indywidualnie korzysta z tartanowej bieżni w Zabrzegu.

Na stadionie od kwietnia rozgrywane będą szkolne zawody sportowe oraz imprezy lekkoatletyczne, takie jak test Coopera oraz dwa biegi z cyklu "Biegiem po zdrowie". Najbliższym wydarzeniem sportowym, odbywającym się na zabrzeskim obiekcie, będzie otwarty trening "BiegamBoLubię" - technika kroku biegowego oraz trening siłowo-wytrzymałościowy Boot Camp - 27.04. Natomiast już 11.05 odbędą się kolejne zawody - XVII Bieg im. Patrona Miasta Andrzeja Boboli.

aka / czecho.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.