Sport

  • 30 stycznia 2007
  • wyświetleń: 1225

Starosta nagrodził sportowców

W Starostwie Powiatowym 29 stycznia odbyło się tradycyjne spotkanie władz powiatu bielskiego z działaczami sportowymi, zawodnikami i trenerami. Jak co roku gospodarzem spotkania był starosta bielski Andrzej Płonka. Ze sportowcami powiatu bielskiego spotkali się także poseł Stanisław Szwed, radny Sejmiku Województwa śląskiego Marcin Kędracki, Ryszard Radwan naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki w Urzędzie Miejskim w Bielsku - Białej radni Rady Powiatu Bielskiego oraz olimpijczycy Zbigniew Pietrzykowski, Marian Kasprzyk, Grzegorz Kotowicz i Józef Przybyła, a także przewodniczący Rad Gmin oraz burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu bielskiego.

Starosta bielski Andrzej Płonka i wicestarosta Mirosław Szemla na spotkaniu wyróżnili za wspieranie przedsięwzięć i inicjatyw sportowych oraz promocję sportu w powiecie bielskim działaczy sportowych: Halinę Błaszkiewicz - prezesa UKS "Set" Kaniów, Emila Buchtę wieloletniego działacza Miejsko Robotniczego Klubu Sportowego Czechowice - Dziedzice, trenera dzieci i młodzieży, Zbigniewa Baneta prezesa LKS "Klimczok" Bystra, Andrzeja Sadlika prezesa LKS "Pasjonat" Dankowice, Marka Wróbla trenera z UKS im. PTG Sokół Pisarzowice, Jerzego Handzlika prezesa zarządu "Radia Bielsko" oraz Edwarda Pilcha właściciela Zakładów Płytek i Wyrobów Sanitarnych w Jasienicy.

Uhonorowano również za wybitne sukcesy i osiągnięcia zawodników i ich trenerów reprezentujących takie dyscypliny jak judo, kajakarstwo, kajak polo, łucznictwo, piłkę nożną , jeździectwo, narciarstwo, saneczkarstwo i lekkaatletyka. Gościem honorowym spotkania był Stefan Hula, którego wybrano najpopularniejszym sportowcem 2006 roku, który najbardziej promował powiat bielski w kraju i zagranicą.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.