czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 8 maja 2019
  • wyświetleń: 1579

Kolejne sukcesy tenisistów z Pszczyny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj

Podczas rozgrywanego w Pszczynie w dniach 4-5 maja turnieju punktowego Polskiego Związku Tenisowego WTK Młodzicy U-14, znakomitą formę zaprezentowali zawodnicy SCT Pszczyna, zgarniając zdecydowaną większość pucharów i medali.

Kolejne sukcesy tenisistów z Pszczyny - 4-5.06.2019


We wszystkich czterech kategoriach turniejowych (singiel dziewczyn i chłopców oraz debel dziewczyn i chłopców) młodzi tenisiści reprezentujący barwy Śląskiego Centrum Tenisa w Pszczynie wywalczyli złote medale, zaś w dwóch kategoriach, finały były wewnętrzną rozgrywka pszczyńskich zawodników.

Jak zwykle nie zawiedli bracia Franciszek i Antoni Pękała, "Bryan Brothers z Pszczyny" zdobyli razem dla naszego klubu 3 złote i jeden srebrny medal. Franek był zdecydowanie najlepszy w rywalizacji singlowej i deblowej zwyciężając bez straty seta we wszystkich swoich spotkaniach rozegranych podczas turnieju.
Antek zwyciężył w grze podwójnej oraz wywalczył wicemistrzostwo w singlu, ustępując tylko w finale swojemu bratu Franciszkowi.

Wśród dziewczyn, prawdziwą królową Pszczyny została nasza zawodniczka - Zosia Strzyżewska, która podobnie jak Franek Pękała zwyciężyła w singlu jak i deblu. W grze podwójnej zfobyła złoty medal wraz z naszą kolejną złotą Zosią - Zofią Pyrek.Drugie miejsce w rywalizacji deblowej wywalczyła kolejna nasza uzdolniona para: Weronika Kępka z Zosią Dobiją. Brązowe medale dla Pszczyny wywalczyli: Bartosz Miszczak w singlu jak i deblu, Adam Ingram w deblu, Maria Andreau i Zosia Dobija w singlu.

Ogromnie cieszy wysoka forma młodych tenisistów z Śląskiego Centrum Tenisa Pszczyna.

Składamy Wielkie gratulacje dla naszych młodych sportowców, ich rodziców oraz całej kadry szkoleniowej Śląskiego Centrum Tenisa w Pszczynie: Piotr Słotwiński, Mateusz Piotrowski, Tomasz Bałuch, Andrzej Mazur, Michał Nowicki, Sławosz Pękała, Grzegorz Galus, Arkadiusz Frączyk, Szymon Wieczorek, Łukasz Ryłko.
Ogromne podziękowania dla Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola za pomoc i wsparcie okazywane młodym tenisistom!Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SCT, Śląskie Centrum Tenisa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj