Sport

  • 21 maja 2019
  • wyświetleń: 2784

Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie na 9 miejscu w Polsce!

W ostatni weekend w Rawie Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w tenisie stołowym. Województwo śląskie reprezentowali uczniowie z SP 3 Ligota, którzy zdobyli tytuły mistrzów śląska zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie na 9 miejscu w Polsce - 05.2019 · fot. MKS Czechowice-Dziedzice


Drużyna chłopców (Paweł Polok, Mateusz Gawlas i Mikołaj Dudek) zajęła 9 miejsce w gronie 24 drużyn. Awans do czołowej ósemki był bardzo blisko lecz w meczu z Inowrocławiem nasi zawodnicy ulegli 2:3 mimo prowadzenia od początku meczu.

Drużyna dziewcząt (Weronika Indeka i Zuzanna Bronikowska) również zajęła 9 miejsce wygrywając cztery spośród sześciu meczy drużynowych na mistrzostwach.

Warto dodać, że nasze reprezentacje były jednymi z najmłodszych na tych zawodach, a z bardzo dobrej strony pokazał się najmłodszy Mateusz Gawlas, który wygrał kilka pojedynków ze starszymi o trzy lata rywalami.

W turnieju finałowym Mistrzostw Polski uczestniczyło 47 najlepszych drużyn szkolnych ze wszystkich województw.

Udział w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiemu w Czechowicach - Dziedzicach.

MKS

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.