czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 31 maja 2019
  • wyświetleń: 1807

Znakomity występ zawodników z Pszczyny w turnieju tenisa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj

W poniedziałek zakończyły się 3-dniowe zmagania w turnieju kwalifikacyjnym Polskiego Związku Tenisowego - WTK U14 SCT Pszczyna. W turnieju wystąpiło 24 zawodników z całej Polski, wśród których nie mogło zabraknąć zawodników reprezentujących Śląskie Centrum Tenisa w Pszczynie.

Znakomity występ zawodników z Pszczyny w turnieju tenisa · fot. SCT


Świetne zawody rozegrali Antek i Franek Pękała. Antoni po rozegraniu 7 meczy podczas trzech dni turniejowych wywalczył dwa srebra: w singlu i deblu. Szczególne brawa dla Antka za mecz finałowy, w którym pokazał w niezwykle zaciętej walce trwającej ponad dwie i pół godziny, uległ nieznacznie swojemu dobremu koledze Szymonowi Kaszowskiemu wynikiem 1:2.

Franciszek nie wypadł gorzej od brata, zajmując pierwsze miejsce w deblu i trzecią pozycję w singlu.
Brawa dla Franka za finałowe spotkanie w grze podwójnej, w którym po bardzo wyrównanym meczu zwyciężył w parze z Szymkiem zdobywając złoty medal i puchar.

Dobry występ zaliczył kolejny zawodnik SCT Pszczyna - Bartosz Miszczak. Bartek wygrał mecz z bardzo dobrze dysponowanym zawodnikiem z Zabrza - Jakubem Hulbójem, niestety w spotkaniu ćwierćfinałowym, po bardzo wyrównanym trzysetowym spotkaniu uległ Kacprowi Czyrkowi z Łańcuta.

Wielkie brawa należą się również naszym dziewczynom. Rozgrywki dziewczyn odbywały się tym razem w systemie grupowym. W fazie eliminacyjnej najlepiej z naszych zawodniczek spisała się Zosia Strzyżewska, która pewnie wygrała swoje 2 spotkania, awansując tym samym do ścisłego finału. Niestety, kontuzja uniemożliwiła naszej Zosi udział w rozgrywkach finałowych, jednak cieszy dobra gra i zdobycie trzeciego miejsca w całym turnieju.

Dobrze zaprezentowały się kolejne nasze Zosie, Zosia Pyrek zajęła 5 a Zosia Dobija 7 miejsce w turnieju.
Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych zawodników i całej kadry trenerskiej Śląskiego Centrum Tenisa w Pszczynie.Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

SCT, Śląskie Centrum Tenisa

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "SCT, Śląskie Centrum Tenisa" podaj