• 6 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2650

Rotuz Bronów przegrywa z Sołą Kobiernice

Drugi mecz z rządu Rotuz traci punkty, śmiało można odnieść wrażenie że strata ta, jest spowodowana na własne życzenie... Głównym problemem po raz kolejny, okazała się skuteczność pod bramką rywali.

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów

Mecz dobrze zaczął zespół przyjezdnych, który szybko przejął inicjatywę w środku pola, dodatkowo narzucając agresywny pressing po stracie piłki. Rotuz grał jednak bardzo uważnie i rozważnie, spokojnie budując kolejne akcje ofensywne. W okolicach 15 minuty gola zdobył Miszczak, dla którego ogranie obrońców i położenie bramkarza na zamach, jest chyba zadaniem dziecinnie prostym.

Od tego momentu Rotuz bronił się bardzo skutecznie i raz za razem stwarzał zagrożenie pod bramką Soły, jednak mimo dobrych sytuacji kolejne bramki nie padały. Goście zdołali w międzyczasie oddać groźny strzał z dystansu, piłka jednak wylądowała na poprzeczce bramki strzeżonej przez Filapka. Mimo sporej przewagi w posiadaniu piłki i stworzonych sytuacjach bramkowych dla Rotuza, irytować mogły proste straty piłek oraz zmarnowane sytuacje bramkowe. Tym samym gospodarze schodzili na przerwę z zaledwie jednobramkową zaliczką, zamiast cieszyć ze strzelenia co najmniej 3 goli.

W przerwie gracze z Kobiernic ewidentnie przeanalizowali swoje błędy, czego efektem już w 49 minucie była bramka wyrównująca. Mecz zdecydowanie się wyrównał i ciężko było stwierdzić, która z ekip zdobędzie zwycięskiego gola. Sytuacja wyjaśniła się w 75 minucie, kiedy to gola bezpośrednio z rzutu rożnego zdobył gracz Soły.

W tym momencie ekipa z Bronowa dostała mocny i bardzo bolesny cios. Stracili kuriozalnego gola a do tego mieli świadomość, że sami powinni w pierwszej połowie strzelić kilka bramek i "zabić" ten mecz. Zaledwie pięć minut później na zamroczonego rywala spadł decydujący cios, goście zdobyli gola na 1:3. Rotuz nie miał pomysłu i sił na opanowanie sytuacji.

Mecz zakończył się zwycięstwem gości z Kobiernic, mimo że po pierwszej połowie nic na to nie wskazywało. Tym samy Rotuz w zasadzie stracił szanse na zajęcie drugiego miejsca na koniec sezonu, jednak należy pamiętać, że piłka nadal w grze, a Bronowianie tak łatwo się nie poddają...

UKS Rotuz Bronów - KS Soła Kobiernice 1:3

gol dla Rotuza: 15' Miszczak

Skład Rotuza: Filapek, Wronka, Bieńko, Papkoj (88' Gaszczyk), Banet Jakub, Świerkot (89' Kopeć), Szczepanik (76' Szczelina A.), Dzida, Cyroń, Feruga B. Miszczak
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj