czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 4 lutego 2007
  • wyświetleń: 978

Potrzebne trzecie mecze półfinałowe

Nie udało się drużynom TOP 1 oraz Zachodzące Gwiazdy wygrać swoich meczy w spotkaniach rewanżowych co przesunęło termin rozegrania finału na dzień 2 marca.

W pierwszym rewanżowym meczu półfinału Zachodzące Gwiazdy tylko w pierwszym secie nawiązały walkę z drużyną Stars’i, którzy aby zachować szanse na awans do finału musieli wygrać. Choć Stars’i prowadzili przez całą partię, to kilka razy rywale dochodzili ich i potrafili nieźle namieszać w grze. Jednak bardzo mocne ataki „Starszych” pozwoliły im wygrać seta do 22. W drugiej odsłonie Zachodzące Gwiazdy były tylko tłem dla przeciwnika i mimo kilku dobrych, efektywnych i efektownych ataków przegrali dość wysoko, bo aż do 15. Zwycięstwo drużyny Stars’i dało kibicom możliwość zobaczenia „3” meczu półfinałowego, a więc i dodatkowych emocji, których – miejmy nadzieję – dostarczą nam wraz z zespołem Zachodzące Gwiazdy w dniu 9 lutego. Początek ok. godz. 20.20.

Zachodzące Gwiazdy – Stars’i 0:2 (-22, -15)

Drugi półfinał rozegrany pomiędzy drużynami Środek i TOP 1 stał na bardzo wysokim poziomie. Wśród kibiców słychać było nawet opinie „mecz godny finału”.

W pierwszym secie TOP 1 prowadził do stanu 13:10, kiedy to do kontrofensywy przystąpili siatkarze Środka zdobywając 5 kolejnych punktów (15:13) i utrzymali prowadzenie już do końca wygrywając 25:22. Drugą partię „Jedynka” zagrała bardzo spokojnie. Prowadząc od początku wysoko 6:1 kontrolowali wynik do końca zwiększając przy tym przewagę do 10 punktów i zwyciężyli 25:15. W tym przypadku bardzo ciekawie zapowiadał się tie-break, w którym wszystko było możliwe. Tym razem jednak doświadczenie drużyny Środka zaowocowało odniesieniem sukcesu, który przedłużył im szansę na awans do finału. Środek wygrał 15:12 (w setach 2:1) i 9 lutego decydujący mecz o awansie do finału rozegrają z drużyną TOP 1 ok. godz. 19.20.

Środek – TOP 1 2:1 (22, -15, 12)

Przed meczami półfinałowymi kibice mogli liczyć na małą rozgrzewkę, gdyż na parkiecie pojawiły się kobiety. Jako pierwsze zagrały siatkarki Łumen Tim, których przeciwnikiem były reprezentantki Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych. Spotkanie to stało na dobrym poziomie. Na początku pierwszej partii minimalne prowadzenie (3:1) uzyskały siatkarki Łumena, które mimo bardzo wyrównanej gry utrzymały je do końca wygrywając do 23. Drugiego seta rozpoczęły z większą przewagą, gdyż prowadziły 6:2, a drużyna ZSTiL nie potrafiła zbyt wiele zdziałać. Dopiero od wyniku 12:14 poprawiły one odbiór i atak, i można było myśleć o ewentualnym zwycięstwie, lecz nawet przy remisie 20:20 kontrolę nad grą miał zespół Łumen Tim, który wygrał seta do 21.

Łumen Tim – ZSTiL 2:0 (23, 21)

O wiele słabiej niż tydzień wcześniej zaprezentowały się Dziewczynki z „1”, które tym razem podejmowały zespół Dream Team - można powiedzieć, że zespół lepszy niż ostatnio, ale również siatkarki Dream Teamu wypadły poniżej oczekiwań. Bardzo wiele błędów z obu stron obniżyło ocenę spotkania wśród kibiców, którzy uznali ten mecz za jeden z najgorszych w tym sezonie z obu lig - zarówno męskiej jak i żeńskiej. W pierwszym secie Dziewczynki zdobyły 9 punktów, w drugim zaś siatkarki Dream Team pomogły zwiększyć rywalkom stan punktowy do 16 „oczek”.

Dziewczynki z „1” – Dream Team 0:2 (-9, -16)9 lutego zagrają wsród kobiet:
o 17.20 ZSTiL – Dziewczynki z „1”
o 18.20 Gimnazjum 1 – LO

A wsród mężczyzn:
o 19.20 TOP 1 – Środek
o 20.20 Stars'i – Zachodzące Gwiazdy

Final Amatorskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn zostanie rozegrany 2 marca o godzinie 18.20, natomiast godzinę wczęsniej - czyli o 17.20 rozpocznie się mecz o 3 miejsce. Tylko w finale gra toczy się do 3 wygranych setów. W tym dniu kolejki Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet nie będzie.

Grześ

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.