• 31 lipca 2019
  • 6 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 3262

Mistrzostwa Polski i Ogólnopolski Turniej w kajak polo w Kaniowie

W Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie odbyły się dwa równoległe turnieje: XXII Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak Polo oraz Ogólnopolski Turniej Młodzików o Puchar Wójta Gminy Bestwina. Rolę gospodarza imprezy pełnił Uczniowski Klub Sportowy SET Kaniów. Obie imprezy zgromadziły liczną publiczność, wśród której znaleźli się sympatycy kaniowskiego klubu, kibice oraz zaproszeni goście.

Mistrzostwa Polski i Ogólnopolski Turniej w kajak
Mistrzostwa Polski i Ogólnopolski Turniej w kajak polo w Kaniowie · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Nie zabrakło wielkich emocji, bowiem zacięta walka o miejsce na podium trwała do ostatnich minut meczu, ale udało się! Złoty puchar powędrował do seniorek z UKS SET Kaniów, które wystąpiły w składzie: Hanna Sojka - kapitan, Dominika Sojka, Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Natalia Pacyga, Sandra Pilarz, Katarzyna Malik. Finałowy mecz dziewczyny zakończyły wynikiem: UKS SET Kaniów - KS Powiśle Warszawa 5:4. Tryumfatorami wśród seniorów zostali zawodnicy drużyny gospodarzy: Borys Zubczewski, Łukasz Pilarz, Tomasz Kabut, Paweł Michalec, Arkadiusz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Bartłomiej Ryba, którzy wygrali z KS Powiśle Warszawa II wynikiem 6:5. Tym samym powtórzyła się sytuacja z 2015 r., kiedy podobnie jak w tegorocznej edycji, obie kaniowskie drużyny seniorów zdobyły laury podczas mistrzostw.

Puchar Wójta Gminy Bestwina w Ogólnopolskim Turnieju Młodzików otrzymali zawodnicy MOSW Choszczno po zwycięstwie nad KS Powiśle Warszawa I. Młodzicy z UKS SET Kaniów zajęli 6 miejsce.

Na trybunach obecni byli m.in.: członek zarządu powiatu Barbara Adamska, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, przewodniczący Rady gminy Bestwina Jerzy Stanclik, którzy uważnie przyglądali się meczom oraz wzięli udział w uroczystej ceremonii dekoracji zwycięskich drużyn. W rozgrywkach wzięło udział 21 drużyn, łącznie rozegrano 51 meczów. Barbara Adamska, wręczając puchary oraz medale, w imieniu starosty bielskiego pogratulowała wszystkim zawodnikom oraz życzyła im kolejnych, wspaniałych sukcesów oraz radości i pasji w dalszym rozwoju.