czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

• 5 marca 2007
  • wyświetleń: 822

Stars'i mistrzami XVII ALSM

Po bardzo ciekawych spotkaniach finałowych zakończyły się rozgrywki XVII edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn. Przed decydującymi o podziale medali meczami znaliśmy obsadę miejsc 5-10, z których drużyny zajmujące pozycję 9 i 10 zakończyły zmagania na drugiej rundzie, zaś zespoły z miejsc 5-8 walczyły w pierwszej fazie play-off z zespołami "z górnej półki" o możliwość uplasowania się na wyższej pozycji. Niestety żadnej z tych drużyn nie udało się zwyciężyć swojego pojedynku i ich miejsca nie uległy zmianie.

Kibice siatkówki udowodnili w miniony piątek jak wielką popularnością cieszy się ta dyscyplina w kraju i to nie tylko na poziomie ekstraklasy czy meczów międzynarodowych, ale również na rozgrywkach amatorskich. Z każdą chwilą trybuny w SP 4 zapełniały się i spotkania rozgrywane tego dnia były przez to jeszcze piękniejsze.

Pierwsi przywitani przez publiczność zostali siatkarze z TOP 1 i Zachodzących Gwiazd, którzy stoczyli bój o 3 lokatę w tej edycji ALSM. Już na początku pierwszego seta drużyna TOP 1 odskoczyła rywalom na kilka punktów i kontrolując grę do końca partii zwyciężyli 25:21. Drugi set rozpoczął się również obiecująco dla „Jedynki” gdyż prowadzili 5:2 i 8:6 lecz w ich grze widać było coraz więcej chaosu i nieporozumień co przekształciło się w wynik 8:11. Ten prezent umiejętnie wykorzystały Zachodzące Gwiazdy, które prowadzenia nie oddały już do końca wygrywając do 21. W tie-breaku siatkarze TOP 1 uspokoili swą grę i pewnie wygrali 15:10 plasując się tym samym na 3 pozycji, a to pozwoliło im się cieszyć również z brązowych medali.

Z jeszcze większym „hukiem” na trybunach, rozgrywany był mecz finałowy pomiędzy drużynami Stars’i i Środek, podczas którego (dzięki trąbom, trąbkom i syrenie) ciężko było słyszeć własne myśli – i dobrze, gdyż na tym polega urok kibicowania. Na parkiecie także było „gorąco” – każda akcja była kończona wielką radością całej drużyny, która zdobyła punkt. W pierwszym secie zespół Środka dość długo prowadził, lecz w końcówce więcej spokoju i mocnych ataków było po stronie drużyny Stars’i i to oni ostatecznie zwyciężyli 25:22. Przez całą drugą partię Środek był pod ostrzałem rywali. Stars’i bili ich zarówno w zagrywce jak i w ataku, i choć wynik na początku był wyrównany (10:10), to do nich należało ostatnie słowo – wygrali do 19. Trzeci set potoczył się podobnie jak pierwszy – zespół Środka dyktował warunki, a Stars’i dochodzili na tyle, aby nie stracić kontaktu punktowego z rywalem. Przy stanie 17:17 pięć punktów z rzędu zdobyli siatkarze drużyny Stars’i co dało im spokojną końcówkę i pewne zwycięstwo 25:20, a w całym spotkaniu 3:0.

Po kilku latach królowania dwóch zespołów – wygrywały bądź to Zachodzące Gwiazdy bądź też Środek – w tym roku powitaliśmy nowego mistrza – zespół Stars’i, któremu w ostatnich latach zawsze ktoś stawał na drodze i choć trzymali się „czwórki” to brakowało tego wykończenia – po prostu inni byli lepsi, ale już nie w tym sezonie. Stars’i nie pozwolili Środkowi obronić tytułu mistrzowskiego zdobytego przed rokiem pokonując ich w finale 3:0, zaś ubiegłoroczny wicemistrz – Zachodzące Gwiazdy zakończyły rozgrywki w tym sezonie na 4 pozycji przegrywając w meczu o 3 miejsce wynikiem 1:2 z zespołem TOP 1.