Sport

  • 24 września 2019
  • wyświetleń: 3097

W.Grądzki reprezentantem Polski na Mistrzostwa Świata w Ałmatach

W dniach 25-29.09.2019 r. w Ałmatach rozegrane zostaną Mistrzostwa Świata kadetów w judo. W Kazachstanie wystąpi szóstka biało-czerwonych -63kg Agata Pałka (UKS Olimp Nowa Sól), -70kg Katarzyna Sobierajska (AZS UW Warszawa), -66kg Michał Kowalczyk (KJ Ryś Warszawa), -73kg, -81kg Albin Kocioł (TS Wisła Kraków), -90kg Michał Jędrzejewski (SGKS Wybrzeże Gdańsk) oraz reprezentant Klubu Sportowego Judo Czechowice-Dziedzice Wojciech Grądzki w kategorii wagowej do 73 kg.

W.Grądzki reprezentantem Polski na Mistrzostwa Świata w Ałmatach !!!!!!!!!!!!!!!!
fot. Bogusław Tyl


Wojciech Grądzki w tym roku bardzo dobrze zaprezentował się w Pucharze Europy we włoskiej Follonice, gdzie zdobył srebrny medal. Niestety z powodu kontuzji nie mógł wziąć udziału w tegorocznych Mistrzostwach Europy oraz EYOF, które to imprezy rozegrane zostały w czerwcu i lipcu br.

Dodatkową motywacją są nagrody finansowe w wysokości złoty medal 2300 dolarów, srebrny medal 1300 dolarów, a brązowy medal 700 dolarów. Finanse nie są główną motywacją. Najważniejsze w tym wieku, aby nasi judocy uczyli się, rozwijali swoje umiejętności, zdobywali doświadczenie, podpatrywali zagranicznych rywali, obserwowali inne style walki - mówi Paweł Zagrodnik, który wraz z Japończykiem Kotaro Sasaki prowadzi naszą drużynę narodową kadetów.

Bogusław Tyl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.