czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 31 października 2019
  • wyświetleń: 1404

[ZDJĘCIA] Sportowy rok szkolny oficjalnie otwarty!

Inauguracja sportowego roku szkolnego 2019/2020 w powiecie bielskim odbyła się w nowej hali sportowej SMS Szczyrk w Buczkowicach. Udział w wydarzeniu wzięli m.in. starosta bielski Andrzej Płonka, przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski, wiceminister Stanisław Szwed, członkowie zarządu powiatu: Dorota Nikiel oraz Grzegorz Gabor, wiceprzewodniczący Rady Józef Herzyk, radni powiatowi: Grzegorz Kotowicz, Helena Byrdy-Przybyła, dyrektor SMS Jarosław Konior, przedstawiciele władz gmin, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego.

Sportowy rok szkolny oficjalnie otwarty - 10.2019 · fot. Jarosław Jesionka / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Uroczystości rozpoczęły się wprowadzeniem pocztów sztandarowych: Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego na czele z przewodniczącym Dariuszem Janko, flagi narodowej i olimpijskiej niesionych przez uczniów oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie, uczeń SMS, Paweł Szyndlar odczytał apel olimpijski, po którym miało miejsce złożenie przyrzeczeń zawodników i sędziów. Tradycyjnie, Dariusz Janko przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego przekazał staroście bielskiemu Andrzejowi Płonce raport o gotowości do podjęcia kolejnego roku sportowej rywalizacji w powiecie bielskim. Zanim jednak dokonano uroczystego otwarcia, nastąpiło podsumowanie zmagań w Międzyszkolnych Igrzyskach, Gimnazjadzie i Licealiadzie Młodzieży Powiatu Bielskiego organizowanych przez PSZS. Rywalizacja toczyła się na wielu poziomach rozgrywek: od zawodów gminnych, po ogólnopolskie. W 32 finałach powiatowych wzięło udział około 2.500 uczniów. Najlepszymi we współzawodnictwie okazały się szkoły:
  • w kategorii Igrzysk rocznika 2006 i młodszych: I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie,
  • w kategorii Gimnazjady rocznika 2005 - 2003: I miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa nr 2 w Bystrej,
  • w kategorii Licealiady rocznika 2002-1999: I miejsce wywalczył Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach.


W finałach ogólnopolskich powiat bielski reprezentowała w tenisie stołowym - Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie, zdobywając IX miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców. Natomiast największym sukcesem mogą poszczycić się uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Bystrej, które zwyciężyły i tym samym zdobyły złoty medal w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Młodzieży w Piłce Ręcznej. Puchary oraz czeki na zakup sprzętu sportowego na ręce dyrektorów szkół zwycięskich drużyn wręczali: starosta bielski Andrzej Płonka, przewodniczący Rady Powiatu w Bielsku-Białej Jan Borowski oraz przewodniczący PSZS Dariusz Janko. Wręczono również specjalne podziękowania dla organizatorów sportu w poszczególnych gminach powiatu bielskiego.

Starosta bielski Andrzej Płonka przekazał szczególne podziękowania na ręce przewodniczącego Dariusza Janko oraz animatora i koordynatora sportu w powiecie bielskim Czesława Pszczółki. Podziękował także dyrektorom szkół, nauczycielom w-f, trenerom oraz władzom samorządowych wszystkich gmin powiatu za wspieranie sportu szkolnego. Wielokrotnie podkreślił, że tak licznych osiągnięć nie byłoby, gdyby nie polepszająca się z roku na rok w naszym powiecie infrastruktura sportowa. Na koniec swojego wystąpienia,starosta bielski nawiązał do myśli Pierra de Cubertina, który uważał sport nie tylko jako środek hartowania ciała, ale przede wszystkim za dobrą i sprawdzoną metodę wychowania. Myśl ta przyświeca także działalności Powiatowego Szkolnego Związku Sportowemu.

Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć także pokazów sportowych i tanecznych. Przed zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie SMS Szczyrk w Buczkowicach, prezentując swój popisowy układ dyscyplin sportowych trenowanych w szkole oraz wychowanki Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej PASJA z Bielsku-Białej: Marta Brzóska, Agata Baniak, Milena Rychter, Maja Bytnar i Zuzanna Zelek.W roli konferansjera imprezy jak zawsze świetnie odnalazł się Mateusz Stwora, który może poszczycić się zdobyciem I miejsca w kategorii spiker zawodów w Fortunie I lidze meczów piłki nożnej szczebla centralnego PZPN.

Magdalena Wróbel-Zyzańska, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.