Sport

  • 13 listopada 2019
  • wyświetleń: 2683

Turniej św. Maksymiliana w Czechowicach-Dziedzicach

Już po raz dwunasty w sali Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach pod siatką stanęły drużyny ministrantów, lektorów, grup modlitewnych z parafii dekanatu czechowickiego i szkół katolickich. Zespoły zagrały w Turnieju Piłki Siatkowej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego, zorganizowanym przez parafię pod jego wezwaniem w Czechowicach-Dziedzicach.

Turniej Św. Maksymiliana
Turniej Św. Maksymiliana · fot. mat. organizatora


Turniej jak zawsze rozpoczęto modlitwą, po czym na parkiecie przez kilka godzin trwała zacięta walka o każdą piłkę. W trzynastu meczach zmierzyły się reprezentacje służb liturgicznych czechowickich parafii św. Andrzeja Boboli, św. Barbary i NMP Wspomożenia Wiernych, a także uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Brata Alberta w Czechowicach-Dziedzicach i Zespołu Szkół Córek Bożej Miłości z Bielska-Białej oraz Grupy Mężczyzn "Emaus" z parafii pw. św. Barbary i gościnnie dziewczęca reprezentacja ZSTiL.

Turniej Św. Maksymiliana
Turniej Św. Maksymiliana · fot. mat. organizatora


Zwycięzcami turnieju została drużyna parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych, która po zaciętym meczu w finale pokonała zespół LO Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej. Trzecie miejsce zajęli lektorzy z parafii pw. św. Andrzeja Boboli, którzy okazali się lepsi od zespołu "Emaus".

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.