czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 25 marca 2007
  • wyświetleń: 765

ALSK: Pierwsze rozstrzygnięcia za nami

W miniony piątek kobiety rozegrały przedostatnią kolejkę spotkań w ramach rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki. Tym razem w pierwszym meczu stawką była 5 lokata w II edycji ALSK, a kolejne dwa pojedynki stoczyły zespoły, które miały „ochotę” zagrać w finale. Tylko zwycięzcom to marzenie się spełni, zaś pokonani będą walczyć o 3 lokatę.

W meczu o 5 miejsce w lidze reprezentantkom Gimnazjum nr 1 nie udało się pokonać swoich starszych koleżanek z zespołu Dziewczynki z „1”. Tym samym nie udał im się rewanż za porażkę w pierwszym spotkaniu tych drużyn. Chociaż pokazały kilka ładnych i efektownych zagrań, to jednak ich najsłabszą stroną okazał się odbiór zagrywki, który miał dość duże znaczenie dla końcowego wyniku. Mecz zakończył się łatwym zwycięstwem Dziewczynek z „1”.

Gimnazjum 1 – Dziewczynki z „1” 0:2 (-16, -20)

Dobry, zacięty i wyrównany mecz stoczyły ze sobą zespoły LO i ZSTiL. Podobnie jednak jak w rundzie zasadniczej minimalnie lepsze okazały się dziewczyny z resortówki, które w porównaniu z pierwszymi meczami w lidze poczyniły duże postępy. Początek spotkania nie wskazywał, że będą aż takie emocje. W I secie wyrównana walka trwała tylko do stanu 4:4, by później siatkarki ZSTiL objęły prowadzenie 17:7. Niezałamany takim obrotem sprawy zespół licealistek przystąpił do odrabiania strat i doprowadził nawet do stanu 24:24. Ostatnie punkty jednak dla resortówki i 1:0 w meczu na ich korzyść. Drugi set był od samego początku wyrównany i walka toczyła się punkt za punkt. Tak było aż do wyniku 21:20 dla ZSTiL. Wtedy zespół LO popełnił dwa proste błędy w ataku i przestał wierzyć w zwycięstwo, co zaprocentowało kolejnymi dwoma punktami dla dziewczyn z resortówki. O wygranej ZSTiL zadecydowała głównie lepsza gra w polu.

LO – ZSTiL 0:2 (-24, -20)

Można powiedzieć, iż z dalekiej podróży wróciły siatkarki Dream Teamu. Po ostatnich dwóch słabych i przegranych spotkaniach znowu błysnęły bardzo dobrą grą. Tydzień temu w meczu grupowym z Łumen Tim lepszym zespołem okazał się ten drugi. Tym razem zdecydowanie lepsze były zawodniczki Dream Team-u, które wygrały chyba łatwiej niż się spodziewały. Dobry atak i jeszcze lepsza gra w polu okazały się wystarczającym atutem aby zwyciężyć 2:0 i awansować do finału. Tym samym Łumen Tim stracił szansę obrony trofeum z ubiegłego roku.

Łumen Tim – Dream Team 0:2 (-15, -21)

W najbliższy piątek emocje dosięgną zenitu. O 17.20 w meczu o 3 miejsce zagrają LO z Łumen Tim, zaś godzinę później drużyna ZSTiL będzie podejmować w finale rozgrywek zespół Dream Team. Liczymy na podobną frekwencję kibiców jak na finale mężczyzn, a może nawet jeszcze lepszą.

Grzes

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.