Sport

  • 2 kwietnia 2007
  • wyświetleń: 1637

ZSTiL zwycięzcą ligi siatkówki

W ostatni piątek marca zostały rozegrane ostatnie spotkania II edycji Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet. W obu pojedynkach emocji nie brakowało, a i kibice zagrzewali zawodniczki do walki. Jak przystało na turniej finałowy obydwa mecze rozstrzygnęły się dopiero w tie-breakach.

W meczu o 3 miejsce zmierzyły się drużyny LO i Łumen Tim. Od początku pierwszego seta dwu-, trzypunktowe prowadzenie utrzymywały reprezentantki czechowickiego ogólniaka, które w tym dniu grały dość pewnie w polu, dzięki czemu wiele ataków rywalek wybroniły. Im bliżej końca partii, tym większe prowadzenie uzyskiwały licealistki, które ostatecznie zwyciężyły 25:16.

W drugim secie podbudowane zwycięstwem siatkarki LO również prowadziły dobrą grę i dominowały do wyniku 9:6, kiedy to Łumen Tim zdobył kolejne 5 punktów i wyszedł na prowadzenie, którego już nie oddał do końca wygrywając 25:20.

W trzecim secie wynik był bardzo wyrównany i do ostatnich piłek nie było wiadome kto zwycięży. Drużyna Łumen Tim prowadziła nawet 14:13, ale ostatnie punkty zdobyły zawodniczki LO i to one wygrywając seta 16:14 zapewniły sobie 3 pozycję w tej edycji rozgrywek.

LO – Łumen Tim     2:1 (16, -20, 14)

Wielki finał siatkarki grały do trzech wygranych setów, a w tym pojedynku swoje siły zmierzyły drużyny ZSTiL i Dream Team. Pierwszy set to dość pewna i spokojna gra zawodniczek Dream Teamu, które na początku prowadziły już 9:4. Siatkarkom z resortówki brakowało energii, wyszły na mecz jakby skazane na pożarcie bez walki. Może o tym nawet poświadczyć dość wysoki wynik tego seta, którego przegrały 15:25.

W drugim secie zespół Dream Team prowadził nawet 20:10 i zanosiło się znowu na ich łatwe zwycięstwo. Tymczasem do dziewczyn z ZSTiL chyba dotarło, że grają w finale i nie stoją na straconej pozycji. Najpierw odrobiły 5 punktów i przegrywały 15:20, a w końcówce wynik był już minimalnie niekorzystny – 21:22. Jednak ostatnie słowo należało do zespołu Dream Team, który wygrał 25:22. Trzecią partię dobrze rozpoczęły reprezentantki resortówki i choć wynik był wyrównany, to było widać w ich grze chęć walki i zwycięstwa, a poza tym nalewny w świadomości miały to, że jeśli przegrają tego seta, to przegrają także mecz.

W drugiej części tej partii objęły dwupunktowe prowadzenie (16:14), ale w końcówce emocji było pod dostatkiem. Najpierw na prowadzenie wyszły siatkarki Dream Teamu 21:20, by kolejne 3 punkty zdobyły ich rywalki. Łatwo jednak nie było i wynik się wyrównał – 23:23 i 24:24. Ostatnie dwa punkty zapisane po stronie siatkarek ZSTiL, które wygrały 26:24, tym samym zachowały jeszcze szanse na zwycięstwo.

Od prowadzenia 12:8 rozpoczęły czwartego seta zawodniczki Dream Team-u, ale po trzech kolejnych punktach nastąpiło załamanie formy co skrzętnie wykorzystały rywalki wychodząc (z niekorzystnego wyniku 11:15) na prowadzenie 19:15. W tym momencie zespół Dream Team myślał już chyba o 5 secie, na którego chciał zachować jeszcze siły, gdyż przegrały 4 partię 17:25.

W decydującym o mistrzostwie starciu było równie ciekawie jak w 3 secie tego pojedynku. Wpierw prowadzenie 4:1 uzyskały siatkarki Dream Team-u, ale po zmianie stron przegrywały 7:9. Kolejne punkty znowu dla zespołu Dream Teamu, które wyszły na prowadzenie 14:10. Wydawać się mogło, że jest po meczu, lecz dobra zagrywka Magdy Guzy z drużyny ZSTiL doprowadziła najpierw do wyrównania, aż wreszcie i do upragnionego zwycięstwa zakończonego wynikiem 16:14.

ZSTiL – Dream Team         3:2 (-15, -22, 24, 17, 14)

To już niestety koniec z siatkówką w tym sezonie. Miejmy nadzieję, że w kolejnej edycji będzie równie emocjonująco i sympatycznie, a może nasza liga poszerzy grono drużyn i będzie jeszcze ciekawiej.

W tej edycji nie obyło się bez niespodzianek, faworyzowane zespoły Dream Team i LO oraz obrończynie tytułu, siatkarki Łumen Tim musiały uznać wyższość drużyny prowadzonej przez p. Włodzimierza Włodykę, który po zwycięstwie chwalił swoje podopieczne za duży postęp, głównie mentalny, w stosunku do pierwszych meczy tego zespołu, rozgrywanych w ramach turnieju miejskiego o mistrzostwo miasta szkół ponadgimnazjalnych.

Grzes

-------------------

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1.    ZSTiL
2.    DREAM TEAM
3.    LO
4.    ŁUMEN TIM
5.    DZIEWCZYNKI Z „1”
6.    GIMNAZJUM 1

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.