czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 6 kwietnia 2007
  • wyświetleń: 1669

Rekord kraju i 1. miejsce Łukasza Pilarza

Ostatniego dnia marca w Zabierzowie pod Krakowem odbyły się II Ogólnopolskie Halowe Zawody we "Freestyle’u" Kajakowym LOOP’07 pod patronatem Elżbiety Burtan, wójta gminy Zabierzów. W tej rywalizacji wzięło udział dwóch zawodników UKS ”Set” Kaniów specjalizujących się w kajak polo i mających już w swojej kolekcji tytuły mistrzów Polski w tej dyscyplinie. Udział w zawodach freestyle'u był dla nich nowym doświadczeniem.

Pilarz Łukasz wygrał rywalizację w grupie juniorów debiutujących, a Arkadiusz Pilarz zajął drugie miejsce. Pomimo faktu, iż zawodnicy ci uprawiają zupełnie inną odmianę kajakarstwa doskonale sobie poradzili pokonując rywali, którzy trenują „akrobację” na kajaku na co dzień.

Podczas zawodów odbyło się także bicie rekordu Polski w wykonywaniu eskimosek w ciągu jednej minuty. I w tej konkurencji Łukasz nie miał sobie równych i po wykonaniu 32 eskimosek został Mistrzem Polski w Eskimoskach na rok 2007. Dla niewtajemniczonych informujemy, że eskimoska polega na tym, że kajakarz zanurzając się wraz z łódką w wodzie wykonuje obrót o 360 stopni. W punktacji drużynowej UKS ”Set” Kaniów zdobył drugie miejsce.

Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.