czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 10 lutego 2020
  • wyświetleń: 1978

MRKS Czechowice-Dziedzice rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej

Za nami:

Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice. Plasujący się na półmetku zmagań na 7. lokacie w tabeli IV ligi śląskiej, gr.II podopieczni Wojciecha Jarosza, rozegrają siedem spotkań kontrolnych.

Start rundy wiosennej zaplanowany jest na 14 marca, wówczas MRKS na własnym stadionie zmierzy się z Wilkami Wilcza.

Jeśli chodzi o kadrę, pewne są odejścia tylko trzech zawodników, którzy zwrócili się z prośbą o skrócenie okresów wypożyczenia ze swoich macierzystych klubów. Do WSS Wisła powróci nie mogący przebić się do pierwszego składu Jakub Niemczyk, a po półrocznym pobycie w czechowickiej drużynie, powrót do Iskry Pszczyna zarekomendowali Piotr Noga i Łukasz Mąka. Treningi z MRKS-em ma za to rozpocząć kilku nowych graczy, których przydatność sprawdzać będzie trener Wojciech Jarosz, ale na konkrety trzeba będzie poczekać.

Czechowiczanie podczas okresu przygotowawczego korzystać będą z boiska MOSiR ze sztuczną nawierzchnią. Tam 1 lutego rozpoczęli cykl gier kontrolnych, mierząc się przedstawicielem IV ligi małopolskiej (gr.zachodniej) - MKS-em Trzebinia.

W pierwszym spotkaniu drużyna MRKS-u uległa występującemu w IV lidze małopolskiej (gr.zachodniej) MKS Trzebinia 0:2 (0:2). Obie bramki dla zwycięzców padły w końcowej fazie premierowej odsłony, gdy w ciągu zaledwie 60 sekund piłkę do siatki posłali Radosław Górka (41 min.) i zawodnik testowany (42 min.).

W drugim test-meczu, 8 lutego, podopieczni Wojciecha Jarosza zmierzyli się z 7. zespołem IV ligi śląskiej, gr.I - Przemszą Siewierz. Zacięta potyczka zakończyła się nieznaczną przegraną gospodarzy 3:4 (2:2), dla których gole w sobotnie przedpołudnie zdobywali Kamil Jonkisz (28 min.) i Michał Przemyk - 2 (50 min. i 90+1 min. z rzutu karnego).

Plan kolejnych sparingów MRKS Czechowice-Dziedzice (ZIMA 2020):
15 luty (sobota godz.11:00) - KS Unia Oświęcim /IV liga małopolska, gr.zachodnia; 11. miejsce/
19 luty (środa - godz.17:30) - BTS Rekord Bielsko-Biała /III liga, gr.III; 7. miejsce/
22 luty (sobota - godz.11:00) - AKS Beskid Andrychów /IV liga małopolska, gr.zachodnia; 9. miejsce/
29 luty (sobota - godz.11:00) - LKS Jawiszowice /IV liga małopolska, gr.zachodnia; 15. miejsce/
7 marca (sobota - godz.13:00) - LKS Pasjonat Dankowice /Liga okręgowa, gr. bielsko-tyska; 5. miejsce/

Wszystkie sparingi rozegrane zostaną na boisku MOSiR ze sztuczną nawierzchnią w Czechowicach-Dziedzicach, przy ul. Legionów 145.

ar / czecho.pl, źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.