czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 23 kwietnia 2007
  • wyświetleń: 1185

Na drogach ma być bezpieczniej

Reklama

Od wtorku śląscy policjanci prowadzą działania związane ze Światowym Tygodniem Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ. Akcja zakończy się 29 kwietnia i prowadzona jest pod hasłem "Wypadek to nie jest przypadek". W tym czasie organizowane będą przez organizacje rządowe i pozarządowe oraz policjantów przedsięwzięcia związane z edukacją i zapobieganiem zagrożeniom występującym w ruchu drogowym.

Policjanci wraz z przedstawicielami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach uczestniczą w prelekcjach w szkołach, promując i kreując wśród młodych uczestników ruchu drogowego właściwe postawy na drodze. Planowana kampania w dużej mierze dotyczy poprawy bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników dróg. Policjanci w jej trakcie podczas kontroli drogowych będą przekazywać ulotki na temat bezpieczeństwa na drodze. W działaniach tych policjantów będzie wspierać Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach.

27 kwietnia na terenie WORD odbędzie się finał akcji połaczony z pokazem ratownictwa drogowego policyjnego sprzętu oraz mozliwościa uzykania karty rowerowej i bezpośredniej rozmowy z policyjnymi ekspertami.

KWP w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.