czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 21 czerwca 2007
  • wyświetleń: 1785

Spartakiada lekkoatletyczna

Około 300 zawodników z 35 podbeskidzkich parafii wzięło udział 20 czerwca w IV Diecezjalnej Spartakiadzie Lekkoatletycznej Służby Liturgicznej Diecezji Bielsko-Żywieckiej w Zabrzegu. Ministranci, lektorzy i dziewczyny z kościelnych scholii z całego Podbeskidzia rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach.

Uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych ścigali się w biegu przełajowym na 1000 m, próbowali swych sił w sprincie, skakali w dal, pchali kulą i w rzucali piłeczką palantową.

Ks. Sławomir Zawada, duszpasterz służby liturgicznej w diecezji bielsko-żywieckiej podkreśla, że coraz większy udział młodych ludzi w tych zawodach to dowód, że ten wymiar aktywności człowieka jest bardzo ważny, a jednocześnie często zaniedbywany. „Sport jest formą kultury. To zabawa, radość i życie. Będąc tutaj chcemy katechizować i przekonywać, że sport można uprawiać właśnie tak: bez dopingu, bez przemocy, bez kijów bejsbolowych” – powiedział referent ds. Liturgii.

Paweł Dyczek, trzynastolatek z parafii św. Floriana w Żywcu, który okazał się najlepszym w swej kategorii w biegu na 100 metrów, przyznaje, że sport to jego pasja, a łączenie powołania lektorskiego z rekreacją uważa za obowiązkowe. Po prostu, w zdrowym ciele zdrowy duch ” – wykrzykuje.

O. Dawid Kabza, dominikanin z parafii NMP Królowej Aniołów w Korbielowie przyjechał do Zabrzega z ośmioma podopiecznymi. Jak zauważa, wielu nich ma zadatki na dobrych sportowców. Zakonnik daje przy tym dobry przykład- jest bowiem profesjonalnym sędzią koszykówki i uprawia inne sporty. „Mam to we krwi, bo moi rodzice są wuefistami” – śmieje się.

Spartakiada Lekkoatletycznej Służby Liturgicznej Diecezji Bielsko-Żywieckiej poświecona była pamięci Henryka Puzonia, jednego z pomysłodawców zawodów. Henryk Puzoń, długoletni wuefista szkoły w Zabrzegu, trener i prezes Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego zmarł nagle w ubiegłym roku podczas zajęć lekkoatletycznych Miał 52 lata.

Robert Karp / diecezja.bielsko.pl

---------------------------------------

Informacja z 5 czerwca 2007 roku:

W środę 20 czerwca w Zabrzegu odbedzie się IV Diecezjalna Spartakiada Lekkoatletyczna Służby Liturgicznej Diecezji Bielsko-Żywieckiej im. Henryka Puzonia.

W programie imprezy zaplanowano zawody sportowe w biegu przełajowym na 1000 m, biegu krótkim (sprincie) na 100 m, a także w skoku w dal, pchnieciu kulą i w rzucie piłeczką palantową. Konkurencje będą odbywać się w trzech grupach wiekowych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów, a także wychowanków szkół ponadgimnazjalnych.

Zbiórkę przy Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Józefa w Zabrzegu zaplanowano na godzinę 8.30. Po mszy świętej zawodnicy oraz kibice przejdą na stadion MOSiR w Zabrzegu, gdzie po godzinie 10.30 rozpoczną się zawody o Puchar Wicewojewody Śląskiego Wiesława Maśki.

W czasie trwania zawodów będzie można skosztować pyszny posiłek z grilla.

Portal czecho.pl objął spartakiadę lekkoatletyczną patronatem medialnym. Serdecznie zapraszamy.

smm / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.