Sport

  • 14 lipca 2020
  • wyświetleń: 4364

[FOTO, WIDEO] Rowerem z Ligoty nad trzy jeziora

W niedzielę, 12 lipca 18 ligockich rowerzystów wyruszyło na wspólną wyprawę rowerową nad trzy jeziora.Najpierw kolarze odwiedzili największy zbiornik - goczałkowickie. Następnie, mijając park oraz zamek w Pszczynie, wjechali w las kobiórski i dojechali do pałacyku myśliwskiego Promnice, a potem nad Jezioro Paprocańskie w Tychach. Tam ucięli sobie 30 minut przerwy, by następnie objechać jezioro i zawitać nad zaporą w Łące, odwiedzając przy okazji pałac "Bażantarnia" w Porębie ze słynnym łacińskim napisem: "Sera ni mis vita est crastina - vive hodie", co znaczy: ,,Zbyt późne jest życie jutrzejsze - żyj dzisiaj". Wspólne rowerowanie zakończyli ponownie nad Jeziorem Goczałkowickim, a dopełnieniem całej wyprawy była efektowna tęcza, jaka pojawiła się na niebie.

Rowerem z Ligoty nad trzy jeziora - 12.07.2020 · fot. roba25


Rowerzyści pokonali dystans 76 kilometrów po płaskim terenie. Na trasie panowały znakomite warunki do jazdy, gdyż temperatura oscylowała w granicach 20 stopni, choć w Kobiórze nieco popadał deszcz. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni z pokonanej, pięknej trasy wrócili do domów z nadzieją, że będą kolejne wyjazdy.

Niestety, ten sezon rowerowy znacznie storpedowała epidemia COVID-19 i związane z tym obostrzenia, przez co rowerzyści wielokrotnie musieli zmieniać swoje, zwłaszcza zagraniczne, plany. Wszyscy jednak mają nadzieję, że będzie co raz lepiej w myśl swojego, rowerowego hasła: "Ruch, Oddech, Wolność, Energia, Radość".

Wszyscy cykliści serdecznie dziękują panu Jerzemu Bożkowi za pomysł i organizację wyprawy.

Pozdrawiamy,
uczestnicy wyjazdu.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.