czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 15 czerwca 2007
  • wyświetleń: 1828

Gimnazjada: finał nie dla Czechowic

13 czerwca na czechowickim stadionie MOSiR odbył się wojewódzki finał Gimnazjady 2007 w Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych - igrzysk organizowanych przez Śląski Szkolny Związek Sportowy. Na boisku spotkały się cztery drużyny reprezentujące: Gimnazjum Publiczne nr 1 z Bytomia, Gimnazjum Publiczne nr 22 z Częstochowy, Gimnazjum Publiczne nr 1 z Zebrzydowic i Gimnazjum Publiczne nr 3 z Czechowic-Dziedzic.

Cztery najlepsze drużyny województwa śląskiego powitał na czechowickim stadionie gospodarz miasta - burmistrz Marian Błachut, wicestarosta bielski Mirosław Szemla, przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki starostwa bielskiego - Tadeusz Sroka oraz dyrektor MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach - Adam Leśnik.

Chociaż przyjęło się mówić, że ściany sprzyjają gospodarzom, czechowicka drużyna zajęła IV miejsce i nie znalazła się w finałowej trójce. Przegrała pierwszy mecz eliminacyjny z Bytomiem 1:3, w drugim spotkaniu z Zebrzydowicami, które zakończyło się wynikiem bezbramkowym, czechowicka drużyna uległa Zebrzydowicom w rzutach karnych 2:4. Mistrzem Gimnazjady 2007 została drużyna z Bytomia, która pokonała w finale Częstochowę, trzecie miejsce zajęła drużyna z Zebrzydowic.

Najlepszym bramkarzem Gimnazjady 2007 został Bartosz Szuba z czechowickiego Gimnazjum Publicznego nr 3, najlepszym zawodnikiem Maciej Gajos z Częstochowy, a królem strzelców - Bartłomiej Binkowski z Bytomia, który strzelił w czasie turniej 4 bramki.

Mecze sędziowali arbitrzy z podregionu bielskiego Wiesław Sordy, Bartłomiej Zagrabski i sędzia techniczny Darek Janko - przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego.
Zwycięscy turnieju otrzymali puchary Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego, medale oraz dyplomy dla wszystkich uczestników Gimnazjady.

Zorganizowanie finału Gimnazjady 2007 województwa śląskiego na czechowickim stadionie MOSiR jest dla naszego miasta sporym wyróżnieniem, tym bardziej, że pierwotnie finał miał odbyć się w Chorzowie, jednak władze Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego postawiły na Czechowice-Dziedzice i nie zawiedliśmy się - boisko było świetnie przygotowane, także strona organizacyjna samego turnieju, którą zajął się prezes UMKS „Trójka” – K. Adamiec była bez zarzutu – powiedział Józef Żołnierski kierownik Rejonu Podbeskidzie Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego w Katowicach.

Sukcesem miasta i szkoły jest również bardzo dobra postawa drużyny piłki nożnej z Gimnazjum Publicznego Nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach, mimo iż przegraliśmy finał Gimnazjady 2007 nasza młodzież bardzo dobrze wypadła we wszystkich meczach eliminacyjnych, począwszy od szczebla gminnego, który rozpoczął się w roku 2006 kiedy to drużyna z GP 3 wygrała mistrzostwa Czechowic-Dziedzic, następnie półfinał rozgrywek powiatowych, mistrzostw powiatu bielskiego, mistrzostw Rejonu Podbeskidzie, półfinał mistrzostw wojewódzkich. Gratulujemy.!

UM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.