Sport

  • 20 lipca 2020
  • wyświetleń: 1200

Wysoka wygrana MRKS w ostatnim sparingu przed startem sezonu

Finalnie na głównej płycie stadionu MOSiR ostatni mecz kontrolny przed inauguracją nowego sezonu rozegrali piłkarze MRKS-u Czechowice-Dziedzice, mierząc się z przedstawicielem bielsko-tyskiej "okręgówki" - Czarnymi Jaworze.

Wysoka wygrana MRKS w ostatnim sparingu przed startem sezonu
Wysoka wygrana MRKS w ostatnim sparingu przed startem sezonu · fot. www.mrks.czechowice.pl


Pomimo dosyć przeciętnej postawy na tle niżej notowanego rywala, gospodarze przed przerwą zdołali otworzyć rezultat sobotniego sparingu, gdy po szybkim wznowieniu gry przez Żerdkę i dobrej centrze Jonkisza z lewego skrzydła, piłkę w polu karnym przyjął Wajdzik i mierzonym uderzeniem po dalszym rogu nie dał szans golkiperowi Czarnych. Nieco wcześniej, bo w 10. minucie stuprocentową okazję zmarnowali także jaworzanie, gdy po prostopadłym zagraniu Zdolskiego pojedynek "oko w oko" z bramkarzem MRKS-u przegrał Pilch. Przed przerwą miejscowy mogli jeszcze pokusić się o drugie trafienie, ale w 39. minucie indywidualną szarżę Szędzielarza i jego mocną próbę, skuteczną paradą zastopował golkiper przyjezdnych.

Po zmianie stron tempo gry z obu stron nadal nie było oszałamiające, z tą tylko różnicą iż padło więcej goli - trzy dla czechowiczan i jeden dla podopiecznych trenera Krzysztofa Dybczyńskiego. Zanim to nastąpiło, Czarni w 66. minucie byli bliscy doprowadzenia do wyrównania, bowiem zmierzającą do siatki futbolówkę niemal z linii bramkowej wyekspediował Zarychta. 120 sekund później skuteczniejsi okazali się gospodarze, gdy po zagraniu Gurawskiego z lewej strony, na dziesiątym metrze piłkę opanował Tomko i pewnym strzałem podwyższył rezultat na 2:0. W 71. minucie MRKS pokusił się o kolejną akcję z bramkowym efektem, zaś tym razem po asyście Wajdzika z prawej strony "szesnastki", z bliskiej odległości piłkę do siatki wpakował Polakowski. Chwila odprężenia w szeregach czwartoligowca, kilkadziesiąt sekund później kosztowała go drogo, wszak linię defensywną czechowiczan przechytrzył Cyran i z okolic ósmego metra przymierzył celnie. Ostatnie słowo w sobotnim starciu należało jednak do ekipy Jarosława Kupisa, bowiem w 86. minucie po podaniu Gurawskiego efektownie z ok. dwudziestu metrów po górnym rogu przymierzył Szędzielarz.

Już za tydzień nastąpi inauguracja sezonu 2020/21, a piłkarze MRKS w derbowym pojedynku zmierzą się o godzinie 17:00 z LKS-em Czaniec. W najbliższych dniach na naszej stronie przedstawimy sylwetki nowych zawodników, opiszemy także kto opuścił szeregi czechowiczan i opublikujemy kadrę naszej drużyny, która walczyć będzie jesienią o czwartoligowe punkty.

Sparing nr 6: Główna płyta stadionu MOSiR - Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów 145 /18 lipca 2020r., godz.13.00/

MRKS Czechowice-Dziedzice - GKS Czarni Jaworze 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Wajdzik (28 min.), 2:0 Tomko (68 min.), 3:0 Polakowski (71 min.), 3:1 Cyran (72 min.), 4:1 Szędzielarz (86 min.)

MRKS: Żerdka - Gondko, Wrana, Zarychta, Przemyk - Raszka, Kubica, Szędzielarz, Wajdzik, Gurawski - Jonkisz oraz Polakowski, Loranc, Tomko, testowany zawodnik
Trener: Jarosław Kupis

Czarni: Nawrocki - zawodnik testowany, Krawczyk, Żyrek, Labza - Zdolski, Ścibor, Cyran, Lech - Pilch, Mi. Sztykiel oraz Pająk, Ma. Sztykiel, J. Sztykiel, Sosna, Habdas, Greń, Strzelczyk
Trener: Krzysztof Dybczyński

mp / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.