Sport

  • 27 lipca 2020
  • wyświetleń: 1610

Start sezonu MRKS przesunięty. Powodem koronawirus

W miniony weekend miał odbyć się pierwszy mecz MRKS Czechowice-Dziedzice w nowym sezonie 2020/2021. Niestety, ze względu na możliwy kontakt kilku zawodników czechowickiego klubu z osobami zakażonymi koronawirusem - start sezonu MRKS został przesunięty. W poniedziałek drużyna poinformowała, że badania zawodników pod kątem obecności koronawirusa w organizmie dały wynik negatywny.

MRKS Czechowice-Dziedzice zremisował z LKS Goczałk
Start sezonu MRKS przesunięty. Powodem koronawirus · fot. MRKS


Zawody z udziałem zarówno pierwszego zespołu (z LKS Czaniec), jak i rezerw (z ZET Tychy) decyzją Zarządu Klubu, oraz Śląskiego Związku Piłki Nożnej zostały prewencyjnie odwołane.

- Powodem takiego stanu rzeczy jest możliwy kontakt kilku zawodników naszego klubu z osobą z pozytywnym wynikiem testu na obecność COVID-19. Piłkarze Ci w ekspresowym tempie zostali w dniu dzisiejszym poddani testom przesiewowym, za pomoc w tym temacie serdecznie dziękujemy Panu Bogusławowi Pasternakowi z firmy Safety First Salon BHP - poinformowała drużyna.

Bardzo dobre wieści z obozu MRKS-u napłynęły w poniedziałkowy poranek. Po testach zawodników na obecność koronawirusa w organizmie, dały one negatywny wynik we wszystkich przypadkach.

W związku z powyższym, już dzisiaj pierwszy zespół MRKS-u powróci do zajęć treningowych, a w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 zgodnie z terminarzem rozegra na własnym stadionie mecz ze Spójnią Landek.

W celach profilaktycznych, w dniu dzisiejszym wszystkie pomieszczenia klubu oraz szatnie zostały zdezynfekowane przez specjalistyczną firmę.

- Żałujemy oczywiście, iż w związku z zaistniałą sytuacją nie mogliśmy zainaugurować sezonu 2020/21 w miniony weekend, jednakże biorąc pod uwagę okoliczności i aktualną sytuację epidemiologiczną szczególnie w naszym regionie, prewencyjne działania kierownictwa klubu były rzecz jasna w pełni uzasadnione - napisała drużyna w poniedziałkowym komunikacie. Nowy termin odwołanego spotkania z LKS-em Czaniec zostanie ustalony niebawem, w porozumieniu z naszym rywalem i Komisją ds. Rozgrywek Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

mp / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.