• 27 lipca 2020
  • wyświetleń: 3715

Kajakarze MKS z medalami Młodzieżowych Mistrzostw Polski

W miniony wekeend, 24-26 lipca na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się 35. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz 19. Mistrzostwa Polski Młodzików w kajakarstwie. Medale zdobyli podczas nich zawodnicy klubu MKS Czechowice-Dziedzice.

Kajakarze MKS z medalami Młodzieżowych Mistrzostw Polski - 26.07.2020 · fot. MKS Czechowice-Dziedzice

Młodzieżowa drużyna MKS-u wywalczyła w Poznaniu 3 medale: 2 srebra oraz 1 brąz.

Pierwsze srebro tych zawodów zdobyła osada K-4 1000m mężczyzn w składzie: Jan Paszek, Igor Drewniak, Dominik Starowicz oraz Dawid Byrdek.

Nieco później w wyścigu K-2 200m Dominik Starowicz i Wojciech Pilarz wywalczyli brązowy medal.

Kolejne srebro przypadło osadzie K-4 500m obsadzonej przez Dawida Janusz, Wojciecha Pilarz, Dawida Byrdek i Dominika Starowicz.

Oprócz tego w pozostałych finałowych wyścigach Dominik Starowicz zajął 9m w K-1 200m, a Wojciech Pilarz i Dawid Byrdek 7m w K-2 1000m.

W tym samym czasie co starsza ekipa naszych kajakarzy młodsza część zawodników walczyła o jak najlepsze miejsca podczas Mistrzostw Polski Młodzików. W zawodach, które odbywały się w dniach 25-26.07 dla większości był to pierwszy start w tak poważnych zawodach na arenie krajowej.