• 3 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3076

Sukcesy kajakarzy czechowickiego MKS na Mistrzostwach Polski

Dziewięć medali zdobyli kajakarze MKS Czechowice-Dziedzice na Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbyły się na torze regatowym Malta w Poznaniu w miniony weekend 31 lipca - 2 sierpnia.

Sukcesy kajakarzy czechowickiego MKS na Mistrzostwach Polski · fot. MKS Czechowice-Dziedzice

Pierwszy dzień Mistrzostw Polski Juniorów zakończył się dla czechowickiego MKS zdobyciem pierwszych medali. Mistrzami Polski w K2 500m juniorów zostali: Jan Paszek i Igor Drewniak. Vice Mistrzem Polski w K1 500m juniorów został: Wojciech Pilarz, a 3 miejsce w finale B K1 500m jun.mł zajął Kacper Bąk.

W drugim dniu zawodów Vice Mistrzynią Polski w K1 500m jun.mł została Julia Czech, a Vice Mistrzami Polski w K2 1000m juniorów zostali Jan Paszek I Igor Drewniak. Pozostałe miejsca punktowane w finałach zajęli:
4m Dawid Janusz K1 1000m jun.
6m Paulina Kufel C1 500m jun.mł
8m Oliwier Kluka K1 1000m jun.mł
9m Bartosz Wizner C1 1000m jun.mł

Największe sukcesy czechowiccy kajakarze święcili w ostatni dzień mistrzostw. Na dystansie 200m Mistrzem Polski w K1 juniorów został Wojciech Pilarz . W K2 juniorów złoto zdobyli: Wojciech Pilarz i Dawid Janusz.
Mistrzynią Polski w K1 3000m jun.mł została Julia Czech. Mistrzem Polski w K1 5000m jun. został: Dawid Janusz. Vice Mistrzami Polski w K2 5000m zostali: Jan Paszek i Igor Drewniak.