czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 20 czerwca 2007
  • wyświetleń: 1470

Jakub Kubieniec medalistą MP w judo

W sobotę 16 czerwca w Rybniku rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów w judo. W zawodach wzięło udział 360 zawodniczek i zawodników z 88 klubów. Dobrze zaprezentowali się zawodnicy sekcji judo MKS MOSiR Czechowice-Dziedzice.

W kategorii wagowej 81 kg, gdzie startowało 40 zawodników, brązowy medal zdobył Jakub Kubieniec. Jest to niewątpliwie ogromnysukces, aczkolwiek mogło być jeszcze lepiej. Na niespełna dwadzieścia sekund przed końcem walki półfinałowej prowadził przez yuko, ale judo jest taką dyscypliną sportu, że chwila nieuwagi wiele kosztuje.

Dobrze zaprezentowali się także pozostali reprezentanci czechowickiego klubu Marcin Partyka kat. 73 kg (58 zawodników w tej kategori) oraz Artur Tyc 100 kg, plasując się ostatecznie na VII miejscach. Na szczególne słowa uznania zasługuje ten drugi, który walczył z niedoleczoną kotuzją dłoni.

Miejski Klub Sportowy reprezentowali ponadto Robert Lindert oraz Maciej Wykupil którzy po dobrych walkach odpadli niestety w eliminacjach. Warto dodać, iż wszyscy zawodnicy pochodza z rocznika 1990 i był to ich debiut w grupie juniorów.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.