czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Sport

  • 23 września 2020
  • 11 listopada 2020
  • wyświetleń: 8677

[WIDEO] Trwa drugi etap wyzwania "Biegiem po zdrowie"

Za nami:

Od 28 września do 8 października odbył się pierwszy etap challenge'u "Biegiem po zdrowie". Był nim "Bieg Olimpijczyka", w którym udział wzięło 1289 uczniów z 9 placówek - 721 chłopców oraz 568 dziewczyn. Obecnie trwa drugi etap wyzwania - "Memoriał Henryka Puzonia".

ReklamaW związku z panującą sytuacją, obostrzeniami i wytycznymi oraz troską o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników (zawodników oraz ich rodziców/opiekunów), czechowickie MKS, MOSiR oraz Urząd Miejski zaproponowały nową, jesienną formułę popularyzacji biegania we współpracy ze szkołami, poprzez organizację "Challenge Biegiem po zdrowie". Poniżej prezentujemy statystyki pierwszego etapu wyzwania - "Biegu Olimpijczyka".

Podsumowanie "Biegu Olipmijczyka"
Podsumowanie "Biegu Olimpijczyka" · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice


Challenge składa się z 3 etapów:
  • Bieg Olimpijczyka 28 września - 8 października (wprowadzenie wyników od 2 do 10 października),
  • Memoriał Henryka Puzonia od 12 do 16 października (wprowadzenie wyników w dniach 16 - 23 października),
  • Bieg Niepodległości od 2 do 11 listopada (wprowadzenie wyników od 10 do 17 listopada).


- Chcąc podtrzymać popularyzację biegów i aktywizowania w naszej gminie dzieci i młodzieży poprzez udział w biegach przełajowych, jesienny Challenge "Biegiem po zdrowie" zostanie przeprowadzony na terenie szkół z wykorzystaniem jej infrastruktury podczas lekcji W-F. W związku z cieszącym się dużym uczestnictwem w całym cyklu, zachęcamy uczniów do przystąpienia do challengu - informują organizatorzy.

Ideą wyzwania nie będzie prowadzenie klasyfikacji indywidualnej a zawodnikom będzie zaliczał się udział w zawodach oraz zaliczenie dystansu dostosowanego do wieku uczestnika.

Organizatorzy cyklu biegowego mają nadzieję, że jesienny challenge podtrzyma tradycję aktywnego spędzania czasu poprzez popularyzację biegów i pozwoli nam w znanej formie wrócić na obiekty wiosną 2021 roku.

Portal czecho.pl objął wydarzenie swoim patronatem. Regulamin challengu dostępny jest tutaj.

Challenge "Biegiem po zdrowie 2020" rusza już 28 września!
Challenge "Biegiem po zdrowie 2020" rusza już 28 września! · fot. MOSiR Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

źródło: MOSiR Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.