Sport

  • 13 października 2020
  • wyświetleń: 3486

Punkt zostaje w Bronowie. Rotuz remisuje z Zaporą Wapienica

Za nami bardzo ciekawe spotkanie z mnóstwem zwrotów akcji, zakończone finalnie podziałem punktów. Zespół z Bronowa z jednej strony może czuć satysfakcję, a z drugiej niedosyt.

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów


Pierwsza połowa była zaskakująco ciężka dla gospodarzy, ponieważ to gracze Zapory ruszyli niespodziewanie do ataku, powodując tym samym spore zamieszanie we wszystkich formacjach Rotuza. Jedno z takich nieporozumień zakończyło się rzutem karnym, który sprokurował bramkarz z Bronowa Łukasz Krysta. Strzał zawodnika przyjezdnych jednak został obroniony w świetnym stylu, dzięki czemu Krysta udowodnił że wiek to tylko liczba, a na linii bramkowej nadal potrafi imponować refleksem i intuicją. Jednak mimo pozytywnego impulsu Rotuz nadal grał niepewnie i źle, owocem czego była stracona bramka w 30 minucie. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, jednak pewne było że w drugiej części gry Rotuz gorzej zagrać już nie może.

Jednak gospodarze zaczęli o dziwo jeszcze gorzej, bo w wyniku akcji ratunkowej Bieńko faulował jako ostatni zawodnik i słusznie opuścił boisko z czerwoną kartką. Okazało się jednak że to był pozytywny impuls dla Bronowian, ewidentnie w ich głowach coś przeskoczyło i zaczęli grać mimo osłabienia coraz lepiej. Już po kilku minutach po bezpośrednim strzałe z rzutu rożnego do remisu doprowadził Gomółka. Po następnych 5 minutach soczysty strzał Sosny ląduje na poprzeczce, spada pod nogi Dzidy, który ze spokojem przyjmuje i udarze efektownym wolejem. Bramkarz był bez szans, Rotuz na prowadzeniu. A nazwisko Dzida nie schodzi z ust zgromadzonych kibiców! Do końca meczu mimo, że obie drużyny grają dosyć nerwowo to przewagę ma niespodziewanie Rotuz, jednak bramkarz Wapiennicy nie miał zamiaru popełnić żadnego błędu. . W 93 minucie wynik mógł ulec zmianie, jednak futbolówkę po strzale Mencnarowskiego bramkarz gości sparował wprost pod nogi nabiegającego Cyronia, który z bliskiej odległości uderzył w obrońcę stojącego na linii bramkowej. Jak to zwykle bywa, niewykorzystana sytuacja lubi się zemścić i zemściła się okrutnie na gospodarzach. Błąd w kryciu i asekuracji skutkowało zdobyciem w ostatniej akcji meczu bramki wyrównującej, dzięki czemu mecz zakończył się podziałem punktów.

Rotuz mimo fatalnej pierwszej połowy i osłabienia w drugiej części gry pokazał niesamowity charakter do walki, tym razem zabrakło jednak szczęścia. Takie mecze się zdarzają i pozostaje niedosyt, jednak również cementują drużynę na przyszłość.

Rotuz Bronów vs Zapora Wapienica
30′ Wojtyłko
49′ Gomółka
54′ Dzida
95′ Fiedor

Rotuz Bronów:
Krysta, Sosna, Bieńko, Gomółka, Szczelina P., Cyroń, Świerkot, Wronka (85′ Kopeć), Papkoj (87′ Kubica), Feruga, Dzida (75′ Mencnarowski)

Zapora Wapienica:
Grabski, Adamczyk, Barański, Pezda, Jeziorski (46′ Pierlak Ł.), Pierlak P. (73′ Godniak), Pierlak M. (65′ Oczko), Kocoń, Wojtyłko (75′ Włodarek), Fiedor

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Rotuz Bronów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Rotuz Bronów" podaj