Sport

  • 4 listopada 2020
  • wyświetleń: 4348

MKS najlepszy w Polsce w szkoleniu dzieci w tenisie stołowym!

Polski Związek Tenisa Stołowego opublikował klasyfikację klubową za sezon 2019/20, w której MKS Czechowice - Dziedzice uplasował się na 1. miejscu w kraju w szkoleniu dzieci do 11 roku życia.

MKS najlepszy w Polsce w szkoleniu dzieci w tenisie stołowym!
MKS najlepszy w Polsce w szkoleniu dzieci w tenisie stołowym! · fot. MKS Czechowice-Dziedzice


- Na osiągnięcie miały wpływ medale Mistrzostw Polski i Mistrzostw Śląska, które wywalczyli młodzi tenisiści MKS w kończącym się sezonie. Dla nas to bardzo cenne wyróżnienie, gdyż właśnie w tej kategorii wiekowej zawodnicy reprezentują kluby, których są wychowankami - informuje MKS Czechowice-Dziedzice.

- Na świetny wynik miała wpływ kilkuletnia praca w klubie oraz prowadzenie naboru dla dzieci już w wieku 5-7 lat. Dzięki temu nasi 11 latkowie mają za sobą kilka lat treningu, wiele obozów i zgrupowań oraz udział w turniejach na terenie całego kraju. Większość z nich jest gotowa do rywalizacji nawet z seniorami w rozgrywkach ligowych. Dla nas 1 miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji to nagroda za wymagającą i często niełatwą pracę z najmłodszymi od początku ich sportowej kariery - podkreśla czechowicka drużyna.

W klasyfikacji wzięto pod uwagę wyniki 420 klubów z całej Polski. MKS Czechowice - Dziedzice zdobył 870 punktów, co zapewniło mu pierwsze miejsce. Drugi był MUKS START Nadarzyn (819 pkt) a trzeci UKS RETURN Piaseczno (801 pkt).

mp / czecho.pl

źródło: MKS Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.